Komunikat parafialny – UROCZYSTOŚCI RELIGIJNE od 17 maja 2020 r.

  • 0

Komunikat parafialny – UROCZYSTOŚCI RELIGIJNE od 17 maja 2020 r.

Więcej osób w kościołach!

Na stronie internetowej rządu pojawił się komunikat o kolejnym etapie łagodzenia rygorów walki z koronawirusem.

Zmniejszamy również restrykcje związane z przebywaniem wiernych w miejscach sprawowania kultu religijnego i na innych uroczystościach religijnych. Od niedzieli 17 maja podczas mszy lub innego obrzędu na 1 uczestnika musi przypadać 10 m². Dotychczas na 1 osobę przypadało 15 m².

Tę zmianę – powiedział premier Morawiecki – wprowadzamy w przededniu 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II.

Oznacza to, że w naszej Świątyni będzie mogło jednorazowo uczestniczyć w liturgii 46 wiernych.

Dostosowując się do nowych decyzji z dnia 13.05.2020 r. władz administracyjnych ograniczających liczbę wiernych w kościele na 1 uczestnika musi przypadać 10 m2 (dotychczas na 1 osobę przypadało 15 m2), podajemy, że od niedzieli 17 maja podczas mszy w naszej Świątyni jednocześnie może przebywać 46 osób. Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki. Na zewnątrz kościoła można się gromadzić według ustalonych norm zgromadzeń i włączyć się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej. Msze św. w niedzielę w czasie epidemii: o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na listopad 2020 brzmi:Intencja powszechna: Sztuczna inteligencja. Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia..