Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Uroczystość Najświętszej Trójcy – 27.05.2018r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Uroczystość Najświętszej Trójcy – 27.05.2018r.

1. Zbiórka ministrantów i lektorów w poniedziałek po mszy św. wieczornej.

2. We wtorek o godz. 16:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

3. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. msze św.: 7:30, 9:30, 16:00. Msza św. o godz. 9:30 z procesją do 4 ołtarzy: pierwszy u Puziewicza Andrzeja, drugi przy bramie cmentarnej, trzeci u Lucyny Guni, czwarty u Renaty Gaweł. Bardzo proszę do zorganizowania i pomocy dekoracji też sąsiadów u wyznaczonych parafian, a przy Cmentarzu Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Strażowianie. Dzieci proszę w strojach komunijnych do sypania kwiatów i zapraszam na procesję w białym tygodniu po mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę po sumie o godz. 10:30. Do feletronów, obrazów, chorągwi proszę parafian tak jak na Wielkanoc. OSP proszę do utrzymywania porządku i kierowania procesją.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 8:00, spowiedź od godz. 17:00, w sobotę Nabożeństwo Fatimskie, zmiana tajemnic różańcowych, składka na dzieła Radia Maryja i TV Twam.

5. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Rydzik Anny.

6. W przyszłą niedzielę będzie można po mszy św. nabyć książkę o śp. Jacku Krawczyku z Palikówki, który jest pochowany na cmentarzu w Strażowie. Postać śp. Jacka przybliży ks. prof. Stanisław Haręzga z Przemyśla i Lublina z Kulu.

7. W niedzielę 3 czerwca o godz. 16:00 msza św. i V Przegląd Pieśni Maryjnych „Dla Ciebie Matuchno Śpiewamy”. Zaprasza do udziału Towarzystwo Społeczno – Kulturalne „Strażowianie”, Parafia Strażów z Proboszczem i Rada Sołecka Sołectwa Strażów.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na cele parafialne, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Maria Domaradzka 2)Marzena Ataman 3)Bożena Stec 4)Zofia Kołodziej 5)Krystyna Szałęga 6)Irena Barnat 7)Maria Dec 8)Aneta Świątoniowska 9)Maria Kiwała 10)Tomasz Kiwała 11)Zofia Ruszel 12)Grażyna Puziewicz.

9. Radni parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na potrzeby parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.

10. Zapowiedzi przedślubne:

  1. Bartosz Ryszard Zdeb syn Adama i Anny Flak, ur. w Rzeszowie, zamieszkały w Parafii Strażów z Urszulą Wandą Chmielowską córka Zbigniewa i Elżbiety Chmiel, ur. w Sokołowie Małopolskim zam. W Parafii Strażów. Zap. III.

11. W poniedziałek, wtorek, środa nabożeństwo majowe o godz. 17:30 i Msza św., nabożeństwo do NSPJ w czerwcu w tygodniu o godz. 17:45 i Msza św., w niedzielę i święta o godz. 15:30 Koronka i Litania do NSPJ, a o godz. 16:00 Msza św. W poniedziałek Msza św. o godz. 7:00 i 18:00. Zapraszam.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaPapieska Intencja Apostolstwa na maj 2024

Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów

Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

Koncert Pieśni Maryjnych

Nr konta parafialnego do wpłat

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Liturgia Dnia

Przejdź do paska narzędzi