Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – 14.04.2019r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – 14.04.2019r.

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień czas liturgicznego upamiętnienia tajemnicy Paschy Jezusa Chrystusa, której sercem i centrum jest Święte Triduum Paschalne czyli trzy wielkie dni męki, śmierci i zmartwychwstanie Naszego Pana.

2. Dzisiaj po południu o godz. 15:30 Gorzkie Żale z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym i Msza św. składka z gorzkich żali na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu.

3. Do dekoracji ciemnicy i grobu Bożego proszeni są rodzice dzieci komunijnych. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Józefczyk Krystyny.

4. Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy o godz. 18:00 i Adoracja do godz. 22:00. Godz. 19:00 adorację prowadzi grupa intronizacyjna za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne; godz. 20:00 apostolat Margaretka.

5. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zachowujemy abstynencję i post ścisły aż do Liturgii Wigilii Paschalnej.

6. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 15:00, Nabożeństwo Męki Pańskiej o godz. 18:00 z Przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Ofiary składane przy krzyżu są przeznaczone na Boży Grób. Za pobożny udział w adoracji i ucałowanie krzyża podczas liturgii można otrzymać odpust zupełny. Po nabożeństwie rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego – nowennę prowadzi grupa intronizacyjna.

Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim:

Wielki Piątek – Róże:

8:00 – 9:00 – Bury Stanisława p.w. św. Józefa

9:00 – 10:00 – Lidii Jachowicz p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP

10:00 – 11:00 – Pasierb Emilii p.w. MB Szkaplerznej

12:00 – 13:00 – Rydzik Anny p.w. MB Różańcowej

13:00 – 14:00 – Pierzchały Małgorzaty p.w. MB Królowej Polski

14:00 – 15:00 – Puziewicz Zofii p.w. Św. Rodziny

16:00 – 17:00 – Kłęk Haliny p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego

17:00 – 18:00 – Józefczyk Krystyny p.w. Ducha Świętego

20:00 – 21:00 – Buk Romana p.w. NSPJ

21:00 – 22:00 – Rapiej Aleksandry p.w. MB Fatimskiej

7. Wielka Sobota święcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele parafialnym o godz. 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00.

Wielka Sobota – Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim:

15:00 – 16:00 – Kawy Józefy p.w. św. Antoniego

16:00 – 17:00 – Kamińskiej Zofii p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego

17:00 – 18:00 – Gancarz Katarzyny p.w. św. Joanny Berty Molla

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i wielką sobotę na godz. 12:15 proszę do sprzątania następujące osoby: 1)Magdalena Łach, 2)Maria Dec, 3)Aneta Świątoniowska, 4)Maria Kiwała, 5)Tomasz Kiwała, 6)Zofia Ruszel, 7)Grażyna Puziewicz, 8)Marta Michnar, 9)Wiktoria Kawa, 10)Anna Kawa.

9. Wigilia Paschalna godz. 19:00 wieczorem. Po litrugii wigilii paschalnej adoracji Najświętszego Sakramentu już nie ma.

10. Do czuwania przy grobie pańskim proszeni są strażacy i ministranci.

11. Porządek Mszy św. w niedzielę zmartwychwstania pańskiego godz. 6:00 (rezurekcja), 9:30, 11:30. Nie ma mszy św. po południu.
Na procesję proszeni są mężczyźni do niesienia chorągwi, do niesienia obrazów i feletronów dziewczęta z kl. 3 gimnazjum, 8 klasy oraz panie z Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego Strażowanie oraz rodzice komunijni.

12. Msze św. w Poniedziałek Wielkanocny godz. 7:30, 9:30, 11:30. Nie ma mszy św. po południu. Składka przeznaczona jest na KUL i Uniwersytet Papieski J.P.II w Krakowie.

13. Niedziela wielkanocna to 3 niedziela miesiąca, składka przeznaczona na cele parafialne. Do zakrystii lub na konto parafialne można wpłacać datki na ogrodzenie cmentarza. Wstępny koszt ogrodzenia to 38 tyś. złotych. Bądźmy ofiarni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
1. Dominik Czach syn Bogdana i Edyty, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zamieszkały w Krasnem parafia Strażów z Eweliną Loret, córka Lesława i Wesławy, stan wolny, ur. w Rzeszowie i zamieszkała w Rzeszowie, parafia św. J.S. Pelczara. Zap. II
2. Bogdan Adam Lech syn Władysława i Jolanty, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zamieszkały w Strażowie, parafia Strażów z Dominiką Bożeną Ruszel, stan wolny, córka Piotra i Bożeny, ur. w Rzeszowie, zam. w Kraczkowej, parafia Kraczkowa. Zap. II

15. Msze św. w poniedziałek o godz. 7:00, we wtorek i w środę o godz. 7:00 i 18:00.

16. Odwiedziny chorych w środę od godz. 8:00 zapisy w zakrystii.

17. W wielki czwartek Caritas Parafialny i Szkolne Koło Caritas będzie rozprowadzać chlebki na stół wielkanocny. Ofiara z chlebków przeznaczona jest na cele Caritasu oraz Szkolne Koło Caritas dalej sprzedaje stroiki i baranki wielkanocne.

 

 


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


 

 


Ograniczenia

Ważne!

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 27 marca do 9 kwietnia 2021 w naszym kościele może przebywać jednocześnie 23 osób pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2021 brzmi:Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Przejdź do paska narzędzi