Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Adwentu – 24.12.2017r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Adwentu – 24.12.2017r.

1. Dzisiaj Pasterka o godz. 24:00, składka z pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

2. Msze św. w Boże Narodzenie i w święto Św. Szczepana o godz. 7:00, 9:00, 11:00. Nie ma Mszy św. po południu. W święto św. Szczepana o godz. 11:00 Chrzest dziecka, na każdej Mszy św. 26.XII. poświęcenie owsa. Składka przeznaczona na Działalność Instytutu Teologiczno – Pastoralnego w Rzeszowie.

3. W środę święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Jest to dzień imienin Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby, modlimy się w jego intencji.

4. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Kamińskiej Zofii.

5. Od środy do piątku wizyta duszpasterska „kolęda” od godz.15:00 – 20:00, w sobotę od godz. 9:00 – 16:00, od środy odwiedzę parafian Krasne – granica od p. Frączka, p. Baranieckich w stronę sklepu centrum w Strażowie. Będę kolędował w tym roku u parafian, których odwiedziłem 2 lata temu. Proszę przygotować mieszkanie, aby stół był nakryty białym obrusem, aby był na stole krzyż, świece, pismo święte, kropidło, woda święcona. Ofiary z kolędy tradycyjnie wierni składają na tacę w kopertach w kościele.

6. W czwartek 28.XII zapraszamy na Opłatek Parafialny o godz. 17:00 do domu ludowego LSO, Scholę, Apostolat Margaretka, Caritas Parafialny, Grupę Intronizacyjną, Kółko Misyjne, Szkolne Koło Caritas, Radę Parafialną i wszystkich chętnych.

7. Po Mszy św. w sobotę o godz. 17:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

8. W niedzielę 31.XII. Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa oraz Nabożeństwo na zakończenie roku Pańskiego 2017

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na środę i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1) Świgoń Barbara, 2) Furman Justyna, 3) Furman Paweł, 4) Szozda Monika, 5) Kuncio Maria 6) Pieczek Stanisława, 7) Sajewicz Beata, 8) Lichtblau Barbara, 9) Darłak Joanna, 10) Laskowska Maria, 11) Kłęk Halina, 12) Bryła Urszula.

10. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na potrzeby parafii

11. Msze święte od środy do piątku o godz. 7:00, w sobotę o godz. 17:00, w niedzielę 31 grudnia na sumie Chrzest dziecka.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie