Ogłoszenia duszpasterskie 4 Niedziela Adwentu – 23.12.2018r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 4 Niedziela Adwentu – 23.12.2018r.

1. Szkolne Koło Caritas rozprowadzają stroiki bożonarodzeniowe. Pieniądze ze sprzedaży będą przekazane dla młodej 26 letniej matki chorej na raka.

2. Dzisiaj na sumie dzieci, które przyniosą figurki dzieciątka Jezus będą miały poświęcone i zaniosą do domu i położą na stół wigilijny.

3. W poniedziałek 24 grudnia Wigilia Świąt Bożego Narodzenia.

4. Jutro o północy pasterka i 25 grudnia Boże Narodzenie – Msze św. o godz. 7:30, 9:30, 11:30. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusze Obrony Życia.

5. W środę 26.XII święto św. Szczepana – Msze św. o godz. 7:30, 9:30, 11:30. Na każdej Mszy św. poświęcenie owsa. Składka przeznaczona jest na działalność Instytutu Teologiczno – Pastoralnego w Rzeszowie.

6. W czwartek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Jest to dzień imienin księdza biskupa Ordynariusza – modlimy się w intencji solenizanta, naszego pasterza.

7. W przyszłą niedzielę święto świętej rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

8. W sobotę o godz. 16:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

9. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Puziewicz Zofii.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1) Dorota Skomra, 2)Ewa Sieczko, 3)Jolanta Mazur, 4)Ewa Mazur, 5)Beata Chmiel, 6)Ostrowska Aneta, 7)Anna Kwiecień, 8)Elżbieta Zakroczmenna, 9)Ciasnocha Małgorzata, 10)Anna Ryba.
Bóg zapłać rodzicom z klasy III ZS w Strażowie za przystrojenie kościoła w choinki, w szopkę na święta.

11. Parafialny Zespół Caritas w Strażowie składa podziękowanie za zakup świec wigilijnych. Nadwyżka to 206 zł. Bóg zapłać.

12. Msze św. we czwartek, w piątek o godz. 7:00, w sobotę o godz. 17:00. W sobotę na Mszy św. Chrzest dziecka.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaOgraniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi