Ogłoszenia duszpasterskie 30 niedziela zwykła – 29.10.2017r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 30 niedziela zwykła – 29.10.2017r.

1. W poniedziałek i we wtorek Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16:30 i Msza święta. W poniedziałek po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Grupy Intronizacyjnej NSPJ za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

2. We środę 1 listopada br. Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 13:00 z procesją na cmentarz i z modlitwami za zmarłych.
Przypomnienie możliwości zyskania odpustów za zmarłych:
W uroczystość Wszystkich Świętych: po południu i w dzień zaduszny, wierni mogą zyskać odpust zupełny (jeden raz w danym dniu), który ofiarują za zmarłych.
Warunkiem koniecznym jest najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkiego, a następnie przystąpienie do spowiedzi i komunii św. Pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej, odmówienie tam Ojcze Nasz, Wierzę w Boga Ojca i jakiejkolwiek modlitwy według Intencji Ojca Świętego.

W listopadzie: można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza. W dniach od 1 – 8.XI – odpust zupełny, w pozostałych dniach – cząstkowy. Nawiedzając cmentarz należy pomodlić się za zmarłych. Warunki zyskania odpustu zupełnego, jak wyżej, z tym, że spowiedź św. Wystarczy dla zyskania odpustów w wielu dniach.

3. W czwartek 2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. O godz. 9:00, 9:30, 16:00, 16:30, 17:00 wypominki i Msza święta.
W tygodniu wypominki o godz. 17:00 i Msza św., w niedzielę o godz. 15:45 i Msza święta.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, spowiedź w piątek od godz. 16:00. Odwiedziny chorych o godz. 8:00, w sobotę Msza św. i zmiana Tajemnic Różańcowych godz. 17:00, składka na dzieła Radia Maryja i TV Trwam, Chrzest dziecka. Zapraszam. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Kłęk Haliny.

5. Radni Parafialni dyżurują i przyjmują wpłaty na odnowienie dzwonnicy i bramy wejściowej. Bóg zapłać dotychczasowym ofiarodawcom. Już jest zrobiona nowa tablica rozdzielcza dla działania dzwonów.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby z Zagumnia:
1) Maria Szpyrka, 2)Anna Kopeć, 3)Anna Jachowicz, 4)Renata Jachowicz, 5)Jolanta Lech, 6)Ewa Nowak, 7)Zofia Rąb, 8)Beata Konieczny, 9)Renata Wiśniowska – Lipa.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaPrzejdź do paska narzędzi