Ogłoszenia duszpasterskie 30 niedziela zwykła – 29.10.2017r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 30 niedziela zwykła – 29.10.2017r.

1. W poniedziałek i we wtorek Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16:30 i Msza święta. W poniedziałek po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Grupy Intronizacyjnej NSPJ za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

2. We środę 1 listopada br. Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 13:00 z procesją na cmentarz i z modlitwami za zmarłych.
Przypomnienie możliwości zyskania odpustów za zmarłych:
W uroczystość Wszystkich Świętych: po południu i w dzień zaduszny, wierni mogą zyskać odpust zupełny (jeden raz w danym dniu), który ofiarują za zmarłych.
Warunkiem koniecznym jest najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkiego, a następnie przystąpienie do spowiedzi i komunii św. Pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej, odmówienie tam Ojcze Nasz, Wierzę w Boga Ojca i jakiejkolwiek modlitwy według Intencji Ojca Świętego.

W listopadzie: można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza. W dniach od 1 – 8.XI – odpust zupełny, w pozostałych dniach – cząstkowy. Nawiedzając cmentarz należy pomodlić się za zmarłych. Warunki zyskania odpustu zupełnego, jak wyżej, z tym, że spowiedź św. Wystarczy dla zyskania odpustów w wielu dniach.

3. W czwartek 2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. O godz. 9:00, 9:30, 16:00, 16:30, 17:00 wypominki i Msza święta.
W tygodniu wypominki o godz. 17:00 i Msza św., w niedzielę o godz. 15:45 i Msza święta.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, spowiedź w piątek od godz. 16:00. Odwiedziny chorych o godz. 8:00, w sobotę Msza św. i zmiana Tajemnic Różańcowych godz. 17:00, składka na dzieła Radia Maryja i TV Trwam, Chrzest dziecka. Zapraszam. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Kłęk Haliny.

5. Radni Parafialni dyżurują i przyjmują wpłaty na odnowienie dzwonnicy i bramy wejściowej. Bóg zapłać dotychczasowym ofiarodawcom. Już jest zrobiona nowa tablica rozdzielcza dla działania dzwonów.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby z Zagumnia:
1) Maria Szpyrka, 2)Anna Kopeć, 3)Anna Jachowicz, 4)Renata Jachowicz, 5)Jolanta Lech, 6)Ewa Nowak, 7)Zofia Rąb, 8)Beata Konieczny, 9)Renata Wiśniowska – Lipa.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaLiturgia Dnia

Nr konta parafialnego do wpłat na witraże

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Papieska Intencja Apostolstwa na marzec 2023

Za ofiary nadużyć – Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu zła zadanego przez członków wspólnot kościelnych, aby w tym samym Kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i cierpienie.

Przejdź do paska narzędzi