Ogłoszenia duszpasterskie 28 Niedziela zwykła 9.10.2016 r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 28 Niedziela zwykła 9.10.2016 r.

1. Dzisiaj obchodzimy XVI DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: „BĄDZCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA”. Po mszach świętych zbiórka do puszek ofiar pieniężnych dla młodzieży zdolnej a biednej z naszej diecezji.

2. Ogłoszenie Dyrektora Szkoły:
Dyrektor Zespołu Szkół w Strażowie serdecznie zaprasza mieszkańców Strażowa na Jubileusz 110-lecia Powstania Szkoły, który odbędzie się 13 października (czwartek).
Uroczystość rozpocznie się Mszą świętą o godz. 8:30 celebrowaną przez Jego Ekscelencje Księdza Biskupa Jana Wątrobę, w czasie której nastąpi poświęcenie Sztandaru Zespołu Szkół w Strażowie. Dalsza część uroczystości odbędzie się w Szkole, gdzie zostanie odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca posła i senatora Józefa Jachowicza. Podczas Jubileuszu będzie rozprowadzana książka okolicznościowa „110 lat szkoły w Strażowie”. Zachęcam do wzięcia udziału w uroczystościach: absolwentów, rodziców i mieszkańców Strażowa, zarówno w kościele, jak i w szkole, ponieważ jest to niepowtarzalna okazja do spotkania się po latach.

3. W czwartek, 13 października przeżywać będziemy imieniny Ks. Biskupa Edwarda, módlmy się w intencji solenizanta.

4. We wtorek po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Grupy dla Intronizacji NSPJ w Naszej Parafii. W przyszłym tygodniu różaniec prowadzi róża Rydzik Anny.

5. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, składka na potrzeby parafii – na ogrodzenie kościoła.

6. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na ogrodzenie kościoła. Dotychczasowym ofiarodawcom składamy bóg zapłać.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i sobotę do sprzątania kościoła proszę następujące osoby:
1)Pudło Grażyna, 2)Kopiec Elżbieta, 3)Chmiel Bogumiła, 4)Hipnar Lucyna, 5)Cyrek Maria, 6)Płach Ewa, 7)Salach Ewelina, 8)Szubart Jolanta.

8. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:30. Msze św. W tygodniu o godz. 18:00, w niedzielę na sumie chrzest dziecka.
W poniedziałek zbiórka ministrantów o godz. 18:30, próba Scholi we wtorek o godz. 16:00.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaźródło: youtube.com


Papieska Intencja Apostolstwa na maj 2024

Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów

Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

Koncert Pieśni Maryjnych

Nr konta parafialnego do wpłat

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Liturgia Dnia

Przejdź do paska narzędzi