Ogłoszenia duszpasterskie 28 niedziela zwykła – 14.10.2018r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 28 niedziela zwykła – 14.10.2018r.

1. Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski p.t. „Promieniowanie Ojcostwa”. Zbiórka po Mszach świętych do puszek na Fundusz Papieski dla młodzieży zdolnej a ubogiej.

2. Jutro 15.X. przypada dzień dziecka utraconego.

3. W czwartek święto św. Łukasza. Modlimy się za pracowników służby zdrowia. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Bury Stanisława.

4. W czwartek o godz. 16:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

5. W tym tygodniu trzeci piątek miesiąca. Koronkę prowadzi Caritas Parafialny.

6. Przyszła niedziela 21.X. To niedziela misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Składka na cele misyjne.

7. Parafianka Marianna Dziadosz napisała książkę o problemach ludzi starszych p.t. „Kiedy twoi rodzice stają się twoimi dziećmi”. Cena książki 15 zł z tego 5 zł od książki z przeznaczeniem na cele parafialne. Będzie je można nabyć od autorki w przyszłą niedzielę po sumie.

8. Radni parafialni dyżurują i przyjmują wpłaty w zakrystii lub na konto można wpłacać na cele parafialne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Zostały zakupione do kościoła dywany w prezbiterium za dar ołtarza dzieci komunijnych i bierzmowanych .

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary(200zł) na cele parafialne, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Katarzyna Laskowska 2)Agnieszka Szpyrka 3)Irena Nowak 4)Urszula Więcek 5)Joanna Pietraszek 6)Halina Salach 7)Maria Lecka 8)Dorota Wisz 9)Agnieszka Ruman 10)Roman Puziewicz 11)Bogusława Kuźniewska.

10. Nabożeństwo różańcowe w tygodniu o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:30, Msze św. o godz. 18:00, ale w środę, w czwartek, w piątek o godz. 7:00 i 18:00.

11. W przyszłą niedzielę 3 niedziela miesiąca składka na potrzeby parafii. Również po Mszach św. do puszek będzie można złożyć datek na operację dla poszkodowanego Dominika Iwański, lat 26, pochodzącego z Zabierzowa, którego siostra mieszka w Strażowie. Operacja jest bardzo kosztowna, a to może mu pomóc w przywróceniu zdrowia po wypadku. Odpowiedzialna za pomoc jest fundacja siepomaga.pl z Poznania. Afisz z ogłoszeniem jest zawieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

12. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne na ścianę, kalendarz na 2019 r. W cenie 5 zł, gazetki katolickie niedzielę, źródło, gość niedzielny w cenie 5 zł.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaOgraniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi