Ogłoszenia duszpasterskie 25 niedziela zwykła – 24.09.2017r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 25 niedziela zwykła – 24.09.2017r.

1.Dziś niedziela Modlitw o Trzeźwość Narodu. Na stolikach za ławkami są wyłożone listy do podpisu nad projektem „Zatrzymaj Aborcję” w ramach inicjatywy ustawodawczej. Pamiętajmy o podaniu numeru pesel.

2. W środę po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Grupy Intronizacyjnej w naszej parafii, jako przygotowanie do przeżycia rekolekcji parafialnych i dokonania Intronizacji NSPJ w naszej parafii.

3. W czwartek o godz. 18:00 spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Gancarz Katarzyny.

4. W piątek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

5. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na potrzeby parafii – remont dzwonnicy. Bóg zapłać.

6. W przyszłą niedzielę Pierwsza Niedziela Miesiąca, składka na cele diecezjalne i rozpoczęcie Nabożeństw Różańcowych o godz. 15:30, w tygodniu o godz. 17:30. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci szkolne za uczestnictwo otrzymają znaczki. Klasa III SP – komunijna w przyszłą niedzielę na sumie o godz. 10:30 otrzyma Pobłogosławione Różańce.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1) Bogumiła Chmiel, 2)Lucyna Hipnar, 3)Maria Cyrek, 4)Ewa Płach, 5)Ewelina Salach, 6)Jolanta Szubart, 7)Stanisława Lecka, 8)Agnieszka Janik, 9)Jadwiga Plęs.

8. Msze święte w tygodniu o godz. 18:00.

 


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


 Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza 11 października o godz. 19.00 na przedpremierową projekcję filmu „Dwie korony”, opowiadającego o życiu św. Maksymiliana Kolbe.

Szczegóły na stronie www.kinozorza.pl oraz pod tel. 17 853 26 37.

DWIE KORONY – dokument fabularyzowany, premiera: 13.10.2017r.

“Dwie korony” to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie, między innymi Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie…

 


Liturgia Dnia

Papieska Intencja Apostolstwa na październik 2022

O Kościół otwarty na wszystkich
Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

Przejdź do paska narzędzi