Ogłoszenia duszpasterskie 25 niedziela zwykła – 24.09.2017r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 25 niedziela zwykła – 24.09.2017r.

1.Dziś niedziela Modlitw o Trzeźwość Narodu. Na stolikach za ławkami są wyłożone listy do podpisu nad projektem „Zatrzymaj Aborcję” w ramach inicjatywy ustawodawczej. Pamiętajmy o podaniu numeru pesel.

2. W środę po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Grupy Intronizacyjnej w naszej parafii, jako przygotowanie do przeżycia rekolekcji parafialnych i dokonania Intronizacji NSPJ w naszej parafii.

3. W czwartek o godz. 18:00 spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Gancarz Katarzyny.

4. W piątek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

5. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na potrzeby parafii – remont dzwonnicy. Bóg zapłać.

6. W przyszłą niedzielę Pierwsza Niedziela Miesiąca, składka na cele diecezjalne i rozpoczęcie Nabożeństw Różańcowych o godz. 15:30, w tygodniu o godz. 17:30. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci szkolne za uczestnictwo otrzymają znaczki. Klasa III SP – komunijna w przyszłą niedzielę na sumie o godz. 10:30 otrzyma Pobłogosławione Różańce.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1) Bogumiła Chmiel, 2)Lucyna Hipnar, 3)Maria Cyrek, 4)Ewa Płach, 5)Ewelina Salach, 6)Jolanta Szubart, 7)Stanisława Lecka, 8)Agnieszka Janik, 9)Jadwiga Plęs.

8. Msze święte w tygodniu o godz. 18:00.

 


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


 Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza 11 października o godz. 19.00 na przedpremierową projekcję filmu „Dwie korony”, opowiadającego o życiu św. Maksymiliana Kolbe.

Szczegóły na stronie www.kinozorza.pl oraz pod tel. 17 853 26 37.

DWIE KORONY – dokument fabularyzowany, premiera: 13.10.2017r.

“Dwie korony” to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie, między innymi Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie…

 


Papieska Intencja Apostolstwa na maj 2024

Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów

Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

Koncert Pieśni Maryjnych

Nr konta parafialnego do wpłat

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Liturgia Dnia

Przejdź do paska narzędzi