Ogłoszenia duszpasterskie 2 Niedziela Adwentu – 09.12.2018 r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 2 Niedziela Adwentu – 09.12.2018 r.

1. II niedziela Adwentu to dzień modlitwy i pomocy materialnej kościołowi na wschodzie. Po Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.

2. We czwartek 13 grudnia rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Dzień szczególnej modlitwy w intencji kościoła, Ojca Świętego i ojczyzny. O godz. 16:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

3. W tym tygodniu różaniec prowadzi róża Rydzik Anny.

4. W piątek o godz. 17:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

5. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się 20.XII w czwartek od godz. 10:00 – 11:45 i 15:00 – 16:30; 17:00 – 18:00. Zapraszam.

6. Można wpłacać ofiary pieniężne na cele parafialne w zakrystii lub na konto parafialne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

7 Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1) Dąbrowska Halina, 2)Półtorakowie, 3)Dziadosz Marianna, 4)Bytnar Urszula, 5)Olszańska Magdalena, 6)Kopeć Lidia, 7)Anyszek Sandra, 8)Cynk Zofia, 9)Puziewicz Ewlina, 10)Bryła Ewa, 11)Stępień Agnieszka, 12)Naróg Marta, 13)Gunia Andrzej.

8. Są do nabycia gazetki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło w cenie 5 zł. Caritas parafialny rozprowadza świece adwentowe duże 12 zł, małe 5 zł.

9. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, składka na potrzeby parafii – m.in. na ogrzewanie kościoła. Bądźmy ofiarni.

10. Od poniedziałku do soboty msza św. o godz. 7:00 i roraty o godz. 17:00. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 Chrzest dziecka.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Drugi odcinek rekolekcji adwentowych “Przekleństwa”, zatytułowany: Dlaczego to robisz?

Czyli temat, który nie raz poruszaliśmy w rozważaniach, ale dziś przychodzi jako przekleństwo: nie badam swego serca przed podjęciem decyzji czy rozpoczęciem działania. To jest bardzo często powodem moich strapień.
Jeszcze o kieszeni i sercu Pana Boga.

Rekolekcje na Adwent 2018 w każdy wtorek i piątek.

Zobacz wszystkie odcinki: http://franciszkanie.tv/catego…/film/slowo-boga/adwent-2018/

FranciszkanieTV: http://www.franciszkanie.tv

Franciszkańskie rozważanie niedzielnej Liturgii Słowa w TVP2 w soboty około 16:50.

Franciszkańskie homilie – codziennie – http://www.soundcloud.com/franciszkanie


 

Ogłoszenia społeczne

W przyszłą niedzielę będzie można kupić gazetkę „Głos Strażowa” w cenie 2 zł.


Ograniczenia

Ważne!

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 27 marca do 9 kwietnia 2021 w naszym kościele może przebywać jednocześnie 23 osób pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2021 brzmi:Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Przejdź do paska narzędzi