Ogłoszenia duszpasterskie 10 Niedziela zwykła – 10.06.2018r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 10 Niedziela zwykła – 10.06.2018r.

1. Dzisiaj w niedzielę po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z pierwszej niedzieli miesiąca. W tym tygodniu różaniec prowadzi róża Puziewicz Zofii.

2. W środę w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci Świętego Antoniego z Padwy. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 z procesją. Po każdej Mszy św. poświęcenie lilii. O godz. 8:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne. Zapraszam do udziału w adoracji i odpuśćcie.

3. W piątek trzeci piątek miesiąca Koronkę ku czci Miłosierdzia Bożego prowadzi Caritas Parafialny.

4. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca składka na potrzeby w parafii. Można też składać datki na cele parafialne w zakrystii lub na konto parafialne.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na cele parafialne, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Wioletta Dec, 2)Anna Kuna, 3)Zającowie, 4)Ruszel Bożena, 5)Rąb Bernadeta, 6)Ewa Chmiel, 7)Małgorzata Krauz, 8)Lucyna Kawalec, 9)Elżbieta Kula, 10)Teresa Skrobacz.

6. Zapowiedzi przedślubne:

1)Mateusz Jastrząb syn Władysława i Krystyny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie z Barbarą Magdaleną Bojda córka Jana i Bogusławy, ur. w Rzeszowie, zam. w Jasionce. Zap. II

2)Jacek Ruman syn Antoniego i Agnieszki Lis, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie z Izabelą Marią Ataman córka śp. Janusza i Marzeny Mendrala, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie. Zap. II

3)Mateusz Krzanowski syn Mariusza i Urszuli Leniart, ur. w Rzeszowie, zam. w Hermanowej parafia Tyczyn z Jolantą Alicją Bogacz córka Pawła i Małgorzaty Kuna, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie. Zap. II

4)Dominik Trzyna syn Mariusza i Małgorzaty Bednarska, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie z Kingą Zofią Wolanin córka Władysława i Stanisławy Kobiałka, ur. w Rzeszowie, zam. w parafii św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie. Zap. II

7. W tygodniu Msze święte o godz. 18:00, w sobotę o godz. 7:00 i 18:00. W tygodniu litania do NSPJ o godz. 17:50, a w niedzielę o godz. 15:30 koronka do Miłosierdzia Bożego, litania do NSPJ i o godz. 16:00 Msza święta. W niedzielę Chrzty dzieci.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Więcej osób w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.


Od 17 maja 2020 r. liczba uczestników w okresie epidemii (według nowych przepisów rządowych) na Mszy św. w naszym kościele wynosi 46 osób wewnątrz kościoła.
Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość 2 metrów. Na zewnątrz kościoła można się gromadzić według ustalonych norm zgromadzeń i włączyć się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie