ODPOWIEDZ NA WEZWANIE MARYI! RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH – NIE JESTEŚ SAM

  • 0

ODPOWIEDZ NA WEZWANIE MARYI! RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH – NIE JESTEŚ SAM

Category : WYDARZENIA

RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH − nie jesteś sam to wspólna modlitwa, którą chcemy odpowiedzieć na wezwanie Maryi. Rozpoczniemy ją już 2 maja, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Wraz z rozpoczęciem modlitwy zainicjujemy tworzenie niezwykłego różańca, który będzie składał się z 5 dziesiątek do samodzielnego połączenia.

Moc modlitwy różańcowej

Inicjatywa modlitwy różańcowej RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH – nie jesteś sam stanowi kolejny krok na drodze poznawania przez członków Wspólnoty Providentia Dei tajemnicy działania Bożej Opatrzności i współpracy z wolą Bożą – przyjmowania wszystkiego, czym Stwórca obdarza nas każdego dnia. Naszymi przewodnikami na tej drodze będą tym razem Maryja, Królowa Polski oraz polscy święci i błogosławieni.

Czym jest RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH?

Świątynia Opatrzności Bożej jest miejscem dziękczynienia Bogu za troskę o świat, człowieka i otrzymywane wciąż dobro. Święci i błogosławieni polskiego Kościoła, których relikwie znajdują się w powstającym Sanktuarium, potrafili współpracować z Bożą Opatrznością. Dziś, poprzez różaniec, będą obecni w naszej wspólnocie modlitewnej. To nasza wspólna odpowiedź na wezwanie Maryi do codziennego odmawiania różańca.

W tym roku uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski obchodzimy wyjątkowo 2 maja. Dekret tej treści wydała na prośbę polskiego Episkopatu watykańska Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, gdyż 3 maja przypada czwarta Niedziela Wielkanocna. Tego więc dnia 2 maja, rozpoczniemy naszą wspólną modlitwę RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH – nie jesteś samPierwsza dziesiątka RÓŻAŃCA ŚWIĘTYCH

DOŁĄCZ DO MODLITWY I WESPRZYJ DZIEŁO!

Jaki jest cel modlitwy RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH – nie jesteś sam?

Któż z nas nie doświadcza samotności, rozdarcia, poczucia beznadziei, zagubienia? Któż z nas nie potrzebuje wsparcia, pocieszenia? Wspólnota duchowa umocniona potężnym wstawiennictwem świętych to droga miłości, nadziei, niezachwianej wiary, pokoju, bezgranicznego zaufania Bożej Opatrzności.

Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich (Mt 18,19–20).

OBEJRZYJ FILM i DOŁĄCZ DO MODLITWY: RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH – nie jesteś sam

 

Orędownictwo świętych, którzy towarzyszą naszej modlitwie, upewnia nas, że na naszej ziemskiej drodze nigdy nie pozostajemy samotni. Świadectwo ich życia jest drogowskazem, przykładem współpracy z wolą Bożą. Z Maryją i przez Maryję nasze działania, ale także trud i cierpienie, których doświadczamy, stają się narzędziem w rękach Bożej Opatrzności.

W jakiej intencji się modlimy?

Inicjatywa modlitwy RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH – nie jesteś sam ma charakter żywego różańca. Modlimy się w intencjach Wspólnoty Darczyńców Providentia Dei oraz w intencjach papieskich podawanych na dany miesiąc (INTENCJE na 2020 rok ZNAJDZIESZ TU). Są one wspólne dla wszystkich uczestników modlitwy, ale każdy może dołączyć swoje osobiste prośby i podziękowania.

W jaki sposób mogę się modlić?

Każdy z uczestników może podjąć zobowiązanie odmawiania codziennie jednej tajemnicy różańca. Dwadzieścia osób odmawiających pojedyncze tajemnice tworzy wspólnotę, w której codziennie wybrzmią  wszystkie tajemnice całego różańca. To tak, jakby jedna osoba odmawiała cztery części różańca. Nieodmówienie tajemnicy nie oznacza grzechu, lecz utratę zasługi, i osłabia siłę modlitwy.

W każdej chwili można odstąpić od zobowiązania. Prosimy jednak o powiadomienie o takiej decyzji Centrum Opatrzności Bożej. Wówczas będziemy starali się zaangażować nowego uczestnika modlitwy, by zachować jej ciągłość.

 

Szczególną pomocą w codziennym odmawianiu różańca jest książeczka z Rozważaniami różańcowymi do każdej z tajemnic.

POBIERZ PEŁNY TEKST KSIĄŻECZKI

Powstaje unikatowy różaniec

Wraz z rozpoczęciem modlitwy RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH – nie jesteś sam chcemy zainicjować tworzenie unikatowego różańca, składającego się z 5 dziesiątek do samodzielnego połączenia. Poniżej prezentujemy pierwszą dziesiątkę różańca.

Wśród elementów różańca znajdzie się wizerunek Krzyża Paschalnego zawieszonego w prezbiterium Świątyni Opatrzności Bożej z symbolem Manus Dei (łac. ręka Boga) oznaczającym działanie Opatrzności Bożej oraz Święty Wizerunek Nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej. Pomiędzy paciorkami każdej z dziesiątek zostaną umieszczone wizerunki świętych i błogosławionych, których relikwie spoczywają w nawie bocznej Świątyni Opatrzności Bożej.

Każdy z nas może włączyć się do modlitwy RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH − nie jesteś sam. Ci, którzy wesprą dzieło tworzenia Sanktuarium Opatrzności Bożej, w podziękowaniu otrzymają jako znak modlitwy PIERWSZĄ DZIESIĄTKĘ naszego unikatowego różańca.

POZNAJ INTENCJE MODLITEWNE RÓŻAŃCA ŚWIĘTYCH


Przejdź do paska narzędzi