ODPOWIEDZ NA WEZWANIE MARYI! RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH – NIE JESTEŚ SAM

  • 0

ODPOWIEDZ NA WEZWANIE MARYI! RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH – NIE JESTEŚ SAM

Category : WYDARZENIA

RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH − nie jesteś sam to wspólna modlitwa, którą chcemy odpowiedzieć na wezwanie Maryi. Rozpoczniemy ją już 2 maja, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Wraz z rozpoczęciem modlitwy zainicjujemy tworzenie niezwykłego różańca, który będzie składał się z 5 dziesiątek do samodzielnego połączenia.

Moc modlitwy różańcowej

Inicjatywa modlitwy różańcowej RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH – nie jesteś sam stanowi kolejny krok na drodze poznawania przez członków Wspólnoty Providentia Dei tajemnicy działania Bożej Opatrzności i współpracy z wolą Bożą – przyjmowania wszystkiego, czym Stwórca obdarza nas każdego dnia. Naszymi przewodnikami na tej drodze będą tym razem Maryja, Królowa Polski oraz polscy święci i błogosławieni.

Czym jest RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH?

Świątynia Opatrzności Bożej jest miejscem dziękczynienia Bogu za troskę o świat, człowieka i otrzymywane wciąż dobro. Święci i błogosławieni polskiego Kościoła, których relikwie znajdują się w powstającym Sanktuarium, potrafili współpracować z Bożą Opatrznością. Dziś, poprzez różaniec, będą obecni w naszej wspólnocie modlitewnej. To nasza wspólna odpowiedź na wezwanie Maryi do codziennego odmawiania różańca.

W tym roku uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski obchodzimy wyjątkowo 2 maja. Dekret tej treści wydała na prośbę polskiego Episkopatu watykańska Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, gdyż 3 maja przypada czwarta Niedziela Wielkanocna. Tego więc dnia 2 maja, rozpoczniemy naszą wspólną modlitwę RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH – nie jesteś samPierwsza dziesiątka RÓŻAŃCA ŚWIĘTYCH

DOŁĄCZ DO MODLITWY I WESPRZYJ DZIEŁO!

Jaki jest cel modlitwy RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH – nie jesteś sam?

Któż z nas nie doświadcza samotności, rozdarcia, poczucia beznadziei, zagubienia? Któż z nas nie potrzebuje wsparcia, pocieszenia? Wspólnota duchowa umocniona potężnym wstawiennictwem świętych to droga miłości, nadziei, niezachwianej wiary, pokoju, bezgranicznego zaufania Bożej Opatrzności.

Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich (Mt 18,19–20).

OBEJRZYJ FILM i DOŁĄCZ DO MODLITWY: RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH – nie jesteś sam

 

Orędownictwo świętych, którzy towarzyszą naszej modlitwie, upewnia nas, że na naszej ziemskiej drodze nigdy nie pozostajemy samotni. Świadectwo ich życia jest drogowskazem, przykładem współpracy z wolą Bożą. Z Maryją i przez Maryję nasze działania, ale także trud i cierpienie, których doświadczamy, stają się narzędziem w rękach Bożej Opatrzności.

W jakiej intencji się modlimy?

Inicjatywa modlitwy RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH – nie jesteś sam ma charakter żywego różańca. Modlimy się w intencjach Wspólnoty Darczyńców Providentia Dei oraz w intencjach papieskich podawanych na dany miesiąc (INTENCJE na 2020 rok ZNAJDZIESZ TU). Są one wspólne dla wszystkich uczestników modlitwy, ale każdy może dołączyć swoje osobiste prośby i podziękowania.

W jaki sposób mogę się modlić?

Każdy z uczestników może podjąć zobowiązanie odmawiania codziennie jednej tajemnicy różańca. Dwadzieścia osób odmawiających pojedyncze tajemnice tworzy wspólnotę, w której codziennie wybrzmią  wszystkie tajemnice całego różańca. To tak, jakby jedna osoba odmawiała cztery części różańca. Nieodmówienie tajemnicy nie oznacza grzechu, lecz utratę zasługi, i osłabia siłę modlitwy.

W każdej chwili można odstąpić od zobowiązania. Prosimy jednak o powiadomienie o takiej decyzji Centrum Opatrzności Bożej. Wówczas będziemy starali się zaangażować nowego uczestnika modlitwy, by zachować jej ciągłość.

 

Szczególną pomocą w codziennym odmawianiu różańca jest książeczka z Rozważaniami różańcowymi do każdej z tajemnic.

POBIERZ PEŁNY TEKST KSIĄŻECZKI

Powstaje unikatowy różaniec

Wraz z rozpoczęciem modlitwy RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH – nie jesteś sam chcemy zainicjować tworzenie unikatowego różańca, składającego się z 5 dziesiątek do samodzielnego połączenia. Poniżej prezentujemy pierwszą dziesiątkę różańca.

Wśród elementów różańca znajdzie się wizerunek Krzyża Paschalnego zawieszonego w prezbiterium Świątyni Opatrzności Bożej z symbolem Manus Dei (łac. ręka Boga) oznaczającym działanie Opatrzności Bożej oraz Święty Wizerunek Nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej. Pomiędzy paciorkami każdej z dziesiątek zostaną umieszczone wizerunki świętych i błogosławionych, których relikwie spoczywają w nawie bocznej Świątyni Opatrzności Bożej.

Każdy z nas może włączyć się do modlitwy RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH − nie jesteś sam. Ci, którzy wesprą dzieło tworzenia Sanktuarium Opatrzności Bożej, w podziękowaniu otrzymają jako znak modlitwy PIERWSZĄ DZIESIĄTKĘ naszego unikatowego różańca.

POZNAJ INTENCJE MODLITEWNE RÓŻAŃCA ŚWIĘTYCH


Papieska Intencja Apostolstwa na maj 2024

Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów

Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

Koncert Pieśni Maryjnych

Nr konta parafialnego do wpłat

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Liturgia Dnia

Przejdź do paska narzędzi