Kleryk Jakub Gunia przyjął strój duchowny – Obłóczyny 07.12.2015 r.

  • 0

Kleryk Jakub Gunia przyjął strój duchowny – Obłóczyny 07.12.2015 r.

W Wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, która obchodzona jest w Kościele 8 grudnia,  kleryk z naszej parafii Jakub Gunia wraz z siedmioma braćmi z kursu III w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie przyjęli strój duchowny – sutannę. Uroczystej Eucharystii w kaplicy seminaryjnej przewodniczył J. E. Ksiądz Biskup Jan Wątroba.

Ksiądz Biskup wygłosił również homilię, w której mówił, że sutanna jest dla każdego, który ją nosi zarówno zadaniem, jak i przestrogą. Szczególnie w rozpoczynającym się Jubileuszowym Roku Miłosierdzia powinna nam ona przypominać, że kapłan ma być znakiem miłosierdzia. Odwołując się do patrona dnia, św. Ambrożego, Ksiądz Biskup zauważył, że tak jak on pomagał ludziom przyjść do Chrystusa, tak samo i my, przygotowujący się do kapłaństwa, mamy być w przyszłości, ale także i teraz takimi przewodnikami dla innych.

Sutanna jest zewnętrznym znakiem całkowitego oddania się Chrystusowi, ale zaprasza też do postawy świadectwa i odwagi wobec świata do którego idziemy. Nowoobłóczonym klerykom życzymy dużo radości i dalszego postępu na drodze przygotowania do kapłaństwa.

Módlmy się za naszych kleryków Jakuba Gunia i Damiana Lekowskiego, aby najbliższe lata był dla nich czasem dobrego i owocnego przygotowania do święceń kapłańskich.

Przyjęcie stroju duchownego- Obłóczyny 07.12.2015

phoca_thumb_l_4
phoca_thumb_l_3
phoca_thumb_l_7
phoca_thumb_l_8
phoca_thumb_l_34
phoca_thumb_l_10
phoca_thumb_l_13
phoca_thumb_l_14
phoca_thumb_l_17
phoca_thumb_l_33
phoca_thumb_l_29
phoca_thumb_l_30
phoca_thumb_l_11
phoca_thumb_l_27
phoca_thumb_l_23
phoca_thumb_l_28
phoca_thumb_l_31
phoca_thumb_l_32
phoca_thumb_l_37
phoca_thumb_l_35
phoca_thumb_l_36

zdjęcia: WSD w Rzeszowie

źródło: www.wsd.rzeszow.pl

 


Ograniczenia

Ważne!

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 27 marca do 9 kwietnia 2021 w naszym kościele może przebywać jednocześnie 23 osób pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2021 brzmi:Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Przejdź do paska narzędzi