Kleryk Jakub Gunia przyjął strój duchowny – Obłóczyny 07.12.2015 r.

Kleryk Jakub Gunia przyjął strój duchowny – Obłóczyny 07.12.2015 r.

W Wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, która obchodzona jest w Kościele 8 grudnia,  kleryk z naszej parafii Jakub Gunia wraz z siedmioma braćmi z kursu III w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie przyjęli strój duchowny – sutannę. Uroczystej Eucharystii w kaplicy seminaryjnej przewodniczył J. E. Ksiądz Biskup Jan Wątroba.

Ksiądz Biskup wygłosił również homilię, w której mówił, że sutanna jest dla każdego, który ją nosi zarówno zadaniem, jak i przestrogą. Szczególnie w rozpoczynającym się Jubileuszowym Roku Miłosierdzia powinna nam ona przypominać, że kapłan ma być znakiem miłosierdzia. Odwołując się do patrona dnia, św. Ambrożego, Ksiądz Biskup zauważył, że tak jak on pomagał ludziom przyjść do Chrystusa, tak samo i my, przygotowujący się do kapłaństwa, mamy być w przyszłości, ale także i teraz takimi przewodnikami dla innych.

Sutanna jest zewnętrznym znakiem całkowitego oddania się Chrystusowi, ale zaprasza też do postawy świadectwa i odwagi wobec świata do którego idziemy. Nowoobłóczonym klerykom życzymy dużo radości i dalszego postępu na drodze przygotowania do kapłaństwa.

Módlmy się za naszych kleryków Jakuba Gunia i Damiana Lekowskiego, aby najbliższe lata był dla nich czasem dobrego i owocnego przygotowania do święceń kapłańskich.

Przyjęcie stroju duchownego- Obłóczyny 07.12.2015

zdjęcia: WSD w Rzeszowie