Nie jesteś ochrzczony? Możesz to zmienić! Zaproszenie Diecezjalnego Centrum Katechumenatu

  • 0

Nie jesteś ochrzczony? Możesz to zmienić! Zaproszenie Diecezjalnego Centrum Katechumenatu

Category : Komunikaty Kurii

Nie rodzimy się chrześcijanami, lecz się nimi stajemy /Tertulian/

Diecezjalne Centrum Katechumenatu Dorosłych od września rozpocznie kolejny cykl przygotowania dorosłych osób nieochrzczonych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego: chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

Formacja trwać będzie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego w czerwcu 2022r. Centralnym jej wydarzeniem będzie Wigilia Paschalna 16 kwietnia 2022r., podczas której Ksiądz Biskup w Katedrze Rzeszowskiej udzieli sakramentów inicjacji chrześcijańskiej katechumenom uczestniczącym w tej formacji.

Siedzibą Centrum Katechumenatu jest parafia Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie (osiedle Biała), ul. Kardynała Karola Wojtyły 114.

Bliższych informacji udzielają: ks. Sławomir Jeziorski – odpowiedzialny za Centrum, tel. 880 533 932 oraz ks. Tomasz Bać – proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie, tel. 696 674 169.

Zgłoszenia – do 19 września br.

Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej: www.katechumenat.rzeszow.pl

Na zdjęciu bp Jan Wątroba udzielający sakramentu chrztu św. podczas Wigilii Paschalnej 2021.

Zdjęcie: Katechumenat Rzeszów


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Przejdź do paska narzędzi