Nadzieja w czasie pandemii. Koncert Jednego Serca Jednego Ducha

  • 0

Nadzieja w czasie pandemii. Koncert Jednego Serca Jednego Ducha

Category : Komunikaty Kurii

3 czerwca 2021 r., w Uroczystość Bożego Ciała, w Parku Sybiraków w Rzeszowie po raz dziewiętnasty odbył się koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. Abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, w specjalnym liście napisał o nadziei papieża Franciszka, że koncert przyczyni się do umocnienia nadziei w trudnym czasie pandemii

Z powodu ograniczeń w stanie epidemii w koncercie mogła uczestniczyć niewielka liczba osób (w minionych latach liczba widzów dochodziła nawet do 40 tysięcy).

Zebranych w parku przywitali pomysłodawcy i organizatorzy koncertu: ks. Andrzej Cypryś, dyrektor Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie i ks. Mariusz Mik, proboszcz parafii  św. Stanisława Męczennika w Boguchwale. W koncercie uczestniczył m.in. bp Jan Wątroba oraz władze państwowe i samorządowe.

Ksiądz Marek Mik odczytał list z pozdrowieniami i błogosławieństwem dla uczestników koncertu od papieża Franciszka, podpisany przez abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce. „Ze szczególnym uznaniem i wdzięcznością Papież przyjmuje inicjatywy modlitewne i ewangelizacyjne, podejmowane pomimo trwającej pandemii, oraz związanych z nią ograniczeń” – czytamy w liście. „Ojciec Święty Franciszek (…) wyraża swoja nadzieję, że piękno wykonywanych utworów, autentyczność wyrażanej w ten sposób wiary i poczucie jedności Ludu Bożego, przyczynią się do umocnienia nadziei w trudnym czasie pandemii i ożywią pragnienie dawania światu czytelnego świadectwa miłości do Boga i bliźniego” – napisał abp Pennacchio.

Koncert tradycyjnie prowadził Jan Budziaszek, jeden z pomysłodawców rzeszowskiego uwielbienia. W tym roku, oprócz często goszczących w Rzeszowie artystów (m.in. Beaty BednarzJoachima MenclaAgnieszki MusiałMarcina Pospieszalskiego Leopolda Twardowskiego) wystąpił Józef Skrzek, multiinstrumentalista związany w przeszłości z grupą SBB, ks. Jakub Bartczak, raper i Dariusz Kosak z zespołem „Młody Duch”.

Wykonawcom towarzyszyli orkiestra i chór „Jednego Serca Jednego Ducha”. To blisko 200 muzyków wolontariuszy. Uczestnicy koncertu w czasie trzech godzin wysłuchali około 30 piosenek i pieśni religijnych. Kierownikiem muzycznym koncertu był Marcin Pospieszalski.

Organizatorem koncertu była Fundacja Jednego Serca Jednego Ducha, współorganizatorem Województwo Podkarpackie przy współpracy: Odnowy w Duchu Świętym, PRO JSJD Sp. z o.o., Duszpasterstwa Akademickiego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Rycerzy Kolumba, Związku Strzeleckiego Strzelec.

Patronat honorowy sprawowali: Biskup Rzeszowski, Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i Starosta Rzeszowski.

Koncert był transmitowany m.in. przez Telewizję Trwam oraz Katolickie Radio Via. (tn)

Zdjęcia: Tomasz Nowak


Przejdź do paska narzędzi