„Męski Różaniec” na ulicach Rzeszowa

  • 0

„Męski Różaniec” na ulicach Rzeszowa

4 lipca 2020 r., w pierwszą sobotę miesiąca, ulicami Rzeszowa przejdą mężczyźni w ramach akcji „Męski Różaniec”.

Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16.15 w kościele św. Krzyża w Rzeszowie, gdzie zebrani odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Po modlitwie mężczyźni przejdą ulicami: 3 Maja, Sokoła, ks. J. Jałowego, S. Wyspiańskiego i W. Stwosza do kościoła św. Judy Tadeusza w Rzeszowie. W czasie drogi każdy z uczestników nabożeństwa będzie indywidualnie rozważał tajemnice różańca. W kościele odbędzie się Msza św. i nabożeństwo pierwszych sobót miesięcy.

Organizatorem „Męskiego Różańca” jest Męska Grupa św. Andrzeja Boboli działająca przy parafii św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie. Nabożeństwo jest organizowane od czerwca 2019 r. w pierwsze soboty miesięcy.


Ograniczenia

Od 13 czerwca w świątyni obowiązuje limit –  maks. 50 proc. obłożenia.

Od 26 czerwca w świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Od przyszłej niedzieli nie można będzie skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na czerwiec 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Piękno małżeństwa Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej – aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Przejdź do paska narzędzi