„Męski Różaniec” na ulicach Rzeszowa

  • 0

„Męski Różaniec” na ulicach Rzeszowa

4 lipca 2020 r., w pierwszą sobotę miesiąca, ulicami Rzeszowa przejdą mężczyźni w ramach akcji „Męski Różaniec”.

Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16.15 w kościele św. Krzyża w Rzeszowie, gdzie zebrani odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Po modlitwie mężczyźni przejdą ulicami: 3 Maja, Sokoła, ks. J. Jałowego, S. Wyspiańskiego i W. Stwosza do kościoła św. Judy Tadeusza w Rzeszowie. W czasie drogi każdy z uczestników nabożeństwa będzie indywidualnie rozważał tajemnice różańca. W kościele odbędzie się Msza św. i nabożeństwo pierwszych sobót miesięcy.

Organizatorem „Męskiego Różańca” jest Męska Grupa św. Andrzeja Boboli działająca przy parafii św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie. Nabożeństwo jest organizowane od czerwca 2019 r. w pierwsze soboty miesięcy.


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na listopad 2020 brzmi:Intencja powszechna: Sztuczna inteligencja. Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia..