KOMUNIKATY KURII – V Niedziela Wielkiego Postu 03.04.2022 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – V Niedziela Wielkiego Postu 03.04.2022 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Spotkanie księży dziekanów i wicedziekanów z biskupem ordynariuszem, odbędzie się w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie w poniedziałek, 25 kwietnia 2022 r. o godz.10.00. Natomiast po 10 maja br. odbędą się indywidualne spotkania księży dziekanów z biskupem ordynariuszem. Szczegółowy harmonogram tych spotkań zostanie przesłany w późniejszym terminie.

2. Zarząd Akcji Katolickiej przypomina o wielkopostnym dniu skupienia, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 2 kwietnia br. w Rzeszowie i Jaśle. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

3. Diecezjalne Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza w Wielki Czwartek, 14 kwietnia  br. serdecznie zaprasza na Pielgrzymkę LSO do katedry rzeszowskiej. Prosimy przybywające grupy o zabranie ze sobą strojów liturgicznych. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.lso.rzeszow.pl oraz załączonym plakacie. Po Mszy św. ksiądz rektor WSD i księża przełożeni zapraszają wszystkie grupy liturgiczne do seminarium przy ul. Witolda 11a. Wyznaczeni klerycy będą oprowadzać poszczególne grupy i odpowiadać na pytania dotyczące życia seminaryjnego. Będzie też możliwość wysłuchania koncertu ewangelizacyjnego Marcina Hebdy.

4. W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego dla maturzystów prosimy o wystawienie uczniom zaświadczenia o ukończeniu katechizacji w szkole ponadgimnazjalnej. Taki dokument powinien być uwzględniony w protokole rozmów kanoniczno-duszpasterskich z narzeczonymi przed zawarciem małżeństwa (miejsce wpisania – strona 7/ V. Dokumenty/ Inne). Gotowe formularze takich zaświadczeń są dostępne w hurtowni „Arka” w Rzeszowie. Również na zakończenie klasy ósmej należy wystawić zaświadczenie o ukończeniu katechizacji na poziomie szkoły podstawowej.

5. Biskup Polowy zaprasza Księży Kapelanów i Duszpasterzy harcerzy i skautów na rekolekcje do Wrocławia.

6. Muzeum Okręgowe w Rzeszowie oraz Caritas Diecezji Rzeszowskiej serdecznie zapraszają na koncert charytatywny Zespołu Muzyki Dawnej „Vox Angeli”. Koncert odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia o godz. 18.00 w budynku muzeum przy ul. 3-go Maja 19. Wstęp jest wolny. Natomiast podczas koncertu zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz pomocy Ukrainie.

7. W Niedzielę Palmową, 10 kwietnia br., o godz. 18.30, w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. Serdecznie zapraszamy do przyjazdu indywidualnie lub grupowo i wzięcie udziału w tym swoistym wprowadzeniu w przeżywanie Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego.


Przejdź do paska narzędzi