KOMUNIKATY KURII – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 05.06.2022 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 05.06.2022 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Troska o młodzież i dzieci to nasz wspólny obowiązek i inwestycja w przyszłość Kościoła, szczególnie w obliczu powszechnej laicyzacji i skutków pandemicznej izolacji. W związku z powyższym, prosimy o zorganizowanie w każdej parafii, w niedzielę 12 czerwca 2022 r., zbiórki pieniężnej do puszek przeznaczonej na służący młodzieży już od 25 lat  Dom Rekolekcyjny bł. Karoliny. Zebrane środki należy przesłać na konto Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie z dopiskiem „Remont Domu Rekolekcyjnego w Rzeszowie”.

2. W dniach 22-26 czerwca 2022 r. odbędzie się w Rzymie X Światowe Spotkanie Rodzin z Ojcem Świętym Franciszkiem. W diecezji rzeszowskiej we wszystkich parafiach będziemy modlić się w tych dniach w intencji świętości małżeństw i rodzin. Prosimy duszpasterzy o podjęcie wspólnej modlitwy z rodzinami np. w ramach nabożeństw czerwcowych.

3. Zapraszamy na XX Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 16 czerwca 2022 r. o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie.  Wstęp wolny. Koncert będzie też transmitowany w TV Trwam i w internecie.

4. Rzeszowska Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę dla dzieci z racji 25. rocznicy istnienia Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 19 czerwca 2022 r. W programie koncert w wykonaniu Arki Noego, modlitwa różańcowa z Madzią Buczek oraz Msza święta pod przewodnictwem bpa Antoniego Długosza. Zapisy u Pani Marii: tel. 608 205 087.

5. DD TABOR zaprasza na rekolekcje w duchowości ignacjańskiej w dniach 10-12 czerwca 2022 r. Rekolekcje pt. „W chwilach trwogi. W rękach Bożej Opatrzności” poprowadzi o. Józef Augustyn SJ.

6. W dniach 1-2 lipca br. odbędzie się 85. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę pod hasłem „Błogosławiona Natalia Tułasiewicz – Patronka Nauczycieli w Polsce”. Grupy pielgrzymkowe organizowane są w dekanatach przez wyznaczonych księży. Punktem centralnym pielgrzymki będzie Msza święta celebrowana w sobotę, 2 lipca br. o godz. 12 na szczycie jasnogórskim.

W poniedziałek, 6 czerwca br. (Święto Matki Kościoła) i w piątek, 17 czerwca br. (piątek w oktawie Bożego Ciała) Kuria i Sąd Biskupi będą nieczynne.


Przejdź do paska narzędzi