KOMUNIKATY KURII – Uroczystość Wszystkich Świętych, 01.11.2020 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – Uroczystość Wszystkich Świętych, 01.11.2020 r.

Category : Komunikaty Kurii


W związku z niepokojami społecznymi prosimy o zachowanie czujności i czuwanie nad bezpieczeństwem świątyń i wiernych. Wszelkie przypadki prób zakłócania nabożeństw, profanacji lub niszczenia mienia należy zgłaszać do Kurii. Broniąc zdecydowanie naszych świątyń i wartości nie dajmy się prowokować i zachowujmy spokój!

1. Od lat rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta organizowało na cmentarzach kwestę na rzecz bezdomnych. W tym roku z powodu pandemii jest to niemożliwe. Można jednak wesprzeć dzieło pomocy osobom bezdomnym, dokonując wpłaty na portalu www.pomagam.pl, zbiórka pod nazwą „Kwesta 2020”.

2. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza na Mistrzostwa LSO w szachach, które odbędą się w sobotę 7 listopada o godz. 15.00. W związku z trwającą pandemią odbędą się online. Więcej informacji znajduje się na stronie www.lso.rzeszow.pl.

3. W niedzielę, 8 listopada 2020 r. będziemy przeżywać XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy wesprzeć duchowo i materialnie wiernych żyjących w Republice Środkowoafrykańskiej. Ofiary składane przez wiernych do puszek na ten cel należy przesłać do Kurii.

4. Parafie mogą angażować się w inicjatywę „Różaniec do granic nieba”.

5. W poniedziałek, 2 listopada, Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi będą nieczynne.


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi