Komunikaty Kurii – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 07.06.2020 roku

  • 0

Komunikaty Kurii – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 07.06.2020 roku

Category : Komunikaty Kurii

1. W Uroczystość Bożego Ciała zaleca się zorganizować procesje parafialne, najlepiej na terenie przykościelnym. Wyjście na drogi i place publiczne jest możliwe po uzgodnieniu z lokalnymi władzami i odpowiednimi służbami w celu zapewnienia bezpieczeństwa wiernym. Należy pamiętać, że musi być spełniony jeden z warunków: albo wszyscy, z wyjątkiem prowadzących liturgię, mają zakryte usta i nos, albo każdy zachowuje odległość 2 metry od innej osoby. Natomiast w odniesieniu do zgromadzeń liturgicznych (takim jest procesja) nie obowiązuje żaden limit uczestników. Potwierdza to najnowsza interpretacja obowiązującego rządowego rozporządzenia przekazana przez sekretariat KEP. Zasady te należy stosować także w odniesieniu do innych nabożeństw np. fatimskich.

2. Biskup rzeszowski w Uroczystość Bożego Ciała będzie przewodniczył Eucharystii w katedrze rzeszowskiej o godz.12.00, a następnie poprowadzi procesję natomiast w Jaśle, biskup Edward będzie przewodniczył Eucharystii sprawowanej przy Kolegiacie Farnej o godz.10.00, a następnie poprowadzi procesję.

3. Zapraszamy do uczestnictwa w Koncercie Jednego Serca Jednego Ducha on-line w Uroczystość Bożego Ciała, 11 czerwca br., o godz. 19.30 w Telewizji Trwam i w Internecie (YouTube, Facebook). Koncert „na żywo” w Parku Sybiraków w Rzeszowie jest zaplanowany na 20 września 2020 r. (niedziela) o godz. 18.00.

4. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (19 czerwca br.) biskup rzeszowski dokona poświęcenia wzniesionego w Jaśle pomnika Chrystusa Króla, a także zawierzy miasto Jasło Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata przez Jego Najświętsze Serce.

5. Duszpasterstwo Rodzin informuje, że w dniach 19-20 czerwca 2020 r. w domu rekolekcyjnym w Niechobrzu odbędą się katechezy przedmałżeńskie w formie rekolekcyjnej. Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia na stronie www.parafia.niechobrz.pl oraz pod numerem telefonu 17 78 18 005. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc oraz wymogi sanitarne, do udziału w katechezach w pierwszej kolejności dopuszczane będą te pary, które planują ślub w czasie najbliższym.

6. Opracowywany jest nowy harmonogram wizytacji biskupich i bierzmowań. Będzie o nim informował oddzielny komunikat.

7. Od dnia 8 czerwca br. jest możliwy powrót do odprawiania pogrzebów podobnie jak przed stanem epidemii na cmentarzach rzeszowskich (Wilkowyja, Pobitno, Zwięczyca). Ceremonie pogrzebowe będą odbywały się na podstawie obowiązujących zasad sanitarnych.

8. Zniesienie dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii oznacza możliwość wznowienia działalności przez różne grupy duszpasterskie działające przy parafiach.

W piątek, 12 czerwca br., Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi będą nieczynne.


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi