KOMUNIKATY KURII – Niedziela Palmowa, 28.03.2021 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – Niedziela Palmowa, 28.03.2021 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W związku z wprowadzonymi przez rząd nowymi restrykcjami dotyczącymi dopuszczalnej liczby wiernych w kościele (od najbliższej soboty 27 marca br. do piątku 9 kwietnia br. nowa norma wynosi 1 wierny na 20 metrów kwadratowych powierzchni) prosimy o umożliwienie wiernym udziału zwłaszcza w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem transmisji on-line. Bardzo prosimy o odpowiedzialne zachowanie wiernych i duszpasterzy, aby nie narażać siebie i innych na zakażenie.

2. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, której biskup rzeszowski udzielił wszystkim wiernym w dniu 5 listopada 2020 r. ze względu na sytuację epidemiczną i wprowadzone limity dotyczące liczby wiernych w świątyniach. Dyspensa ta jest przywilejem, a nie prawnym obowiązkiem.

Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi będą czynne do Wielkiej Środy włącznie. Natomiast po świętach zostają otwarte we wtorek. Jeśli to możliwe, prosimy o załatwianie spraw korespondencyjnie, przez pocztę elektroniczną lub telefonicznie.


Ograniczenia

Ważne!

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 27 marca do 9 kwietnia 2021 w naszym kościele może przebywać jednocześnie 23 osób pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2021 brzmi:Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Przejdź do paska narzędzi