KOMUNIKATY KURII – Niedziela Palmowa 10.04.2022 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – Niedziela Palmowa 10.04.2022 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W Wielki Czwartek Msza Krzyżma będzie celebrowana bez Jutrzni o godz. 10.00 w katedrze rzeszowskiej. Księży dziekanów prosimy o zabranie konsekrowanych olejów i rozdysponowanie ich do parafii. Naczynia na nowe oleje powinny być tak przygotowane, żeby nie było w nich resztek olejów z poprzedniego roku.

2. Diecezjalne Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza w Wielki Czwartek, 14 kwietnia br. serdecznie zaprasza na Pielgrzymkę LSO i scholi parafialnych do katedry rzeszowskiej. Prosimy przybywające grupy o zabranie ze sobą strojów liturgicznych. Szczegółowy program znajduje się na stronie:  www.lso.rzeszow.pl. Po Mszy św. ksiądz rektor WSD i księża przełożeni zapraszają wszystkie grupy liturgiczne do seminarium przy ul. Witolda 11a. Wyznaczeni klerycy będą oprowadzać poszczególne grupy i odpowiadać na pytania dotyczące życia seminaryjnego. Będzie też możliwość wysłuchania koncertu ewangelizacyjnego Marcina Hebdy.

3. Ofiary składane w Wielki Piątek przy okazji adoracji Krzyża są przeznaczone na Boży Grób w Ziemi Świętej. Należy je przekazać do Kurii.

4. KSM zaprasza księży i młodzież na 58. Złazisko do Komańczy (pieszy rajd po Bieszczadach i Beskidzie Niskim). Można zapisywać się do grup otwartych lub tworzyć własne – parafialne. Więcej szczegółów na plakacie i stronie internetowej www.ksm.rzeszow.pl. Zapisy przez formularz: https://forms.gle/prfRuZ1v3uQK6YkT8.

5. Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym „Miriam” zaprasza na Mszę św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy, ciała i psychiki w dniu 13 kwietnia o godz. 18.00 w DD Tabor.


Papieska Intencja Apostolstwa na czerwiec 2024

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

Nr konta parafialnego do wpłat

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Liturgia Dnia

Przejdź do paska narzędzi