KOMUNIKATY KURII – Niedziela Palmowa, 02.04.2023 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – Niedziela Palmowa, 02.04.2023 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Serdecznie zapraszamy do udziału w „Marszu Papieskim”, który odbędzie się w Niedzielę Palmową w Rzeszowie. Rozpoczęcie marszu o godz. 18.00 przy kościele św. Jadwigi Królowej (al. Rejtana 21).

2. Uroczystości ku czci św. Jana Pawła II odbędą się w niedzielę, 2 kwietnia br. także w Jaśle. Rozpoczęcie o godz. 16.45 na Rynku. Po ich zakończeniu o godz. 18.00 z Sanktuarium św. Antoniego (OO. Franciszkanie) wyruszy „Marsz Pamięci”. Serdecznie zapraszamy do udziału.

3. Akademia Liturgiczna zaprasza na katechezę paschalną o okresie wielkanocnym zatytułowaną „Pięćdziesiąt dni paschalnej radości”, którą wygłosi ks. Sławomir Jeziorski. Katecheza odbędzie się w Wielki Poniedziałek, 3 kwietnia o 19.30 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. Transmisja na żywo odbędzie się na kanale https://YouTube.com/AkademiaLiturgiczna.

4. W Wielką Środę o godz. 12:00 w Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie odbędzie się spotkanie świąteczne Księży Biskupów z Osobami Konsekrowanymi. Zapraszamy do udziału siostry zakonne oraz osoby innych form życia konsekrowanego z diecezji rzeszowskiej.

5. Diecezjalne Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza serdecznie zaprasza na pielgrzymkę LSO i scholi parafialnych do katedry rzeszowskiej w Wielki Czwartek. Prosimy przybywające grupy o zabranie ze sobą strojów liturgicznych. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.lso.rzeszow.pl.

6. W Wielki Czwartek Msza Krzyżma będzie celebrowana bez Jutrzni o godz. 10.00 w katedrze rzeszowskiej. Do koncelebry zapraszamy zwłaszcza Czcigodnych Księży Jubilatów, którzy w tym roku obchodzą 50-lecie i 25-lecie święceń kapłańskich. Dla nich i dla księży dziekanów będą przygotowane ornaty w dolnym kościele katedry. Pozostali księża są proszeni o zabranie ze sobą stuł koloru białego.

7. Księży dziekanów prosimy o odebranie po Mszy Krzyżma konsekrowanych olejów i rozdysponowanie ich do parafii. Naczynia na nowe oleje powinny być tak przygotowane, żeby nie było w nich resztek olejów z poprzedniego roku.

8. Ofiary składane w Wielki Piątek przy okazji adoracji Krzyża są przeznaczone na Boży Grób w Ziemi Świętej. Należy je przekazać do Kurii.

9. Zapraszamy służbę liturgiczną na III Mistrzostwa LSO w piłce siatkowej. Zawody odbędą się 15 kwietnia br. w hali sportowej przy ul. Miłocińskiej 42 w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 9:00. Zapisy do 12 kwietnia tel. 697-333-539 lub poprzez formularz Google znajdujący się na stronie www.lso.rzeszow.pl tam można również uzyskać więcej informacji na temat zawodów.

10. Księża Misjonarze Saletyni zapraszają na rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych do Dębowca.

11. Biskup Ordynariusz wyraził zgodę, aby w niedzielę 23 kwietnia br., wolontariusze z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci oraz Klinicznego Oddziału Opieki Paliatywno-Hospicyjnej w Rzeszowie mogli przeprowadzić w parafiach Rzeszowa zbiórkę do puszek na rzecz tych podmiotów. Zbiórka jest organizowana w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, która ma na celu promocję idei opieki hospicyjnej oraz wsparcie tego rodzaju placówek. Proszę o umożliwienie przeprowadzenia tej kwesty w parafiach Rzeszowa.


Przejdź do paska narzędzi