Komunikaty Kurii na XVIII Niedzielę Zwykłą, 4 sierpnia 2019 roku

  • 0

Komunikaty Kurii na XVIII Niedzielę Zwykłą, 4 sierpnia 2019 roku

Category : WYDARZENIA

W niedzielę, 4 sierpnia, wyrusza 42. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA, które codziennie będzie relacjonowało przebieg pielgrzymki w relacjach o godz.: 7:40, 12:30, 15:30 i 20:00, zaś o godz. 20:30 będzie transmisja nabożeństwa różańcowego i Apelu z kościoła Św. Krzyża w Rzeszowie. Na stronie internetowej radia VIA (radiovia.com.pl) będzie można w specjalnej zakładce znaleźć zdjęcia z trasy pielgrzymki oraz relacje antenowe.

Zapraszamy Rolników i wszystkich korzystających z pracy rolnika na Dożynki Diecezjalne do Katedry Rzeszowskiej w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. Plan uroczystości jest następujący:
11.00 – Przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebami z Parafii i Dekanatów Diecezji Rzeszowskiej.
11.30 – Program słowno–muzyczny w wykonaniu młodzieży oraz chóru i orkiestry ze Strzyżowa.
12.00 – Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa.
Na zakończenie poświęcenie wieńców dożynkowych i ich prezentacja.

W związku z pojawiającymi się przypadkami napadów na plebanie i kościoły (również na terenie naszej diecezji) przypominam o obowiązku odpowiedniego zabezpieczenia tych obiektów, a także szczególnie cennych i konsekrowanych przedmiotów. Proszę też o zachowanie roztropności np. w sprawie udzielania informacji o własnej nieobecności w parafii.

W związku z pojawiającymi się ofertami sprzedaży relikwiarzy zawierającymi święte relikwie, proszę przestrzec wiernych, że sprzedawanie lub kupowanie relikwii a także rzeczy poświęconych jest niegodziwe moralnie, gdyż jest ich profanacją, za którą grożą kary kanoniczne (kan. 1376 KPK).


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi