Komunikaty Kurii – II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM, 5.01.2020 roku

  • 0

Komunikaty Kurii – II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM, 5.01.2020 roku

Category : Komunikaty Kurii

1. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, przypada rocznica konsekracji biskupów: Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji. Msza św. w katedrze rzeszowskiej, 6 stycznia br. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy kapłanów i wiernych do udziału.

2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego w wielu miejscowościach naszej diecezji odbędą się Orszaki Trzech Króli. Włączajmy się w tę inicjatywę, która jest wyrazem chrześcijańskiej kultury i tradycji oraz przyczynia się do radosnego przeżywania naszej wiary i tego ważnego święta.

3. 11 stycznia 2020 r. odbędzie się Spotkanie Rodzin Misjonarzy. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 11.00 w kościele pw. św. Rocha w Rzeszowie pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Szczegółowe informacje: ks. Daniel Nowak 603 752 903.

4. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza na XXV Mistrzostwa LSO w halowej piłce nożnej o puchar biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Zawody odbędą się w dniach 20-21 stycznia 2020 r. Do udziału w turnieju zapraszamy zwycięskie drużyny z turniejów dekanalnych. Drużyny, które zwyciężyły prosimy o potwierdzenie przybycia do 12 stycznia 2020 r. do ks. Dominika Leniarta tel. 697 333 539, e-mail domileni@gmail.com. Terminy i miejsca poszczególnych kategorii wiekowych: Ministrant (roczniki 2008-2012) – wtorek 21 stycznia br. o godz. 9:00 – hala przy Szkole Sióstr Pijarek w Rzeszowie ul. Sanocka 70. Lektor młodszy (roczniki 2004-2007) – wtorek 21 stycznia br. o godz. 9:00 – hala sportowa w Tyczynie ul. Grunwaldzka 31. Lektor starszy (roczniki 1999-2003) – poniedziałek 20 stycznia br. o godz. 9:00 – hala sportowa w Tyczynie ul. Grunwaldzka 31.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie