Komunikaty Kurii – II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM, 5.01.2020 roku

  • 0

Komunikaty Kurii – II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM, 5.01.2020 roku

Category : Komunikaty Kurii

1. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, przypada rocznica konsekracji biskupów: Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji. Msza św. w katedrze rzeszowskiej, 6 stycznia br. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy kapłanów i wiernych do udziału.

2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego w wielu miejscowościach naszej diecezji odbędą się Orszaki Trzech Króli. Włączajmy się w tę inicjatywę, która jest wyrazem chrześcijańskiej kultury i tradycji oraz przyczynia się do radosnego przeżywania naszej wiary i tego ważnego święta.

3. 11 stycznia 2020 r. odbędzie się Spotkanie Rodzin Misjonarzy. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 11.00 w kościele pw. św. Rocha w Rzeszowie pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Szczegółowe informacje: ks. Daniel Nowak 603 752 903.

4. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza na XXV Mistrzostwa LSO w halowej piłce nożnej o puchar biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Zawody odbędą się w dniach 20-21 stycznia 2020 r. Do udziału w turnieju zapraszamy zwycięskie drużyny z turniejów dekanalnych. Drużyny, które zwyciężyły prosimy o potwierdzenie przybycia do 12 stycznia 2020 r. do ks. Dominika Leniarta tel. 697 333 539, e-mail domileni@gmail.com. Terminy i miejsca poszczególnych kategorii wiekowych: Ministrant (roczniki 2008-2012) – wtorek 21 stycznia br. o godz. 9:00 – hala przy Szkole Sióstr Pijarek w Rzeszowie ul. Sanocka 70. Lektor młodszy (roczniki 2004-2007) – wtorek 21 stycznia br. o godz. 9:00 – hala sportowa w Tyczynie ul. Grunwaldzka 31. Lektor starszy (roczniki 1999-2003) – poniedziałek 20 stycznia br. o godz. 9:00 – hala sportowa w Tyczynie ul. Grunwaldzka 31.


Ograniczenia

Od 13 czerwca w świątyni obowiązuje limit –  maks. 50 proc. obłożenia.

Od 26 czerwca w świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Od przyszłej niedzieli nie można będzie skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na czerwiec 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Piękno małżeństwa Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej – aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Przejdź do paska narzędzi