KOMUNIKATY KURII – I Niedziela Wielkiego Postu, 26.02.2023 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – I Niedziela Wielkiego Postu, 26.02.2023 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W sobotę, 4 marca, w liturgiczne święto św. Kazimierza Królewicza, przypada Dzień Imienin Biskupa Seniora Kazimierza Górnego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

2. 5 marca br., w drugą niedzielę Wielkiego Postu będziemy przeżywać „Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami” pod hasłem „Z misjonarzami budujemy Kościół”. Prosimy o zorganizowanie zbiórki do puszek, która będzie przeznaczona na Dzieło Pomocy Misjonarzom „Ad Gentes”. Ofiary prosimy przekazać do Referatu Misyjnego Diecezji Rzeszowskiej, bądź wpłacić na konto Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. Nr konta: 39 1020 4391 0000 6802 0002 5049.

3. W drugą niedzielę Wielkiego Postu, 5 marca 2023 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla Stowarzyszenia Przyjaciół WSD. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Prosimy o przekazanie zaproszenia do członków Stowarzyszenia.

4. Spotkanie przewodników oraz księży odpowiedzialnych za organizację Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się 28 lutego br. (wtorek) o godz. 15.30 w auli Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

5. DD TABOR zaprasza na rekolekcje wielkopostne w dniach 24-26 marca br., na katechezy przedmałżeńskie w dniach 14-16 kwietnia br., na rekolekcje z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie w dniach 12-14 maja br. oraz na rekolekcje charyzmatyczne w dniach 19-21 maja br. Szczegółowe informacje znajdują się na przesłanych do parafii plakatach oraz na stronie internetowej: www.tabor.rzeszow.pl.

6. W ciągu ostatnich 12 miesięcy Kościół w Polsce, za pośrednictwem Caritas Polska i Caritas diecezjalnych udzielił wsparcia w różnej formie ponad 2 milionom uchodźców z Ukrainy. Tę pomoc świadczy na dużą skalę również Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Chcąc tę pomoc kontynuować – w odpowiedzi na apel arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – w niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy Świętej, należy zorganizować zbiórkę środków finansowych, które zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny. Zebrane środki należy przekazać na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej: 96 1020 4391 0000 6902 0002 2616 – tytułem „Ukraina”.

7. Do parafii zostały przesłane ulotki z zachętą dla wiernych do przekazywania 1,5% podatku na „Caritas Bliźni w Potrzebie”. Jest to organizacja pożytku publicznego Caritas Diecezji Rzeszowskiej. W 2022 r. Caritas Bliźni w Potrzebie zebrała i przekazała ponad 320.000 zł na pomoc osobom indywidualnym, w tym – na leczenie dzieci, osób z niepełnosprawnością oraz na zakup leków dla najuboższych. Caritas Bliźni w Potrzebie chce nadal w ten sposób pomagać – dzięki środkom z odpisu podatkowego. Serdecznie prosimy o tę formę wsparcia.


Przejdź do paska narzędzi