KOMUNIKATY KURII – 6. Niedziela Wielkanocna, 22.05.2022 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 6. Niedziela Wielkanocna, 22.05.2022 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. 23 maja br. w Domu Diecezjalnym Tabor spotkanie formacyjne dla księży wyświęconych w latach 2012-2015. Rozpoczęcie o godzinie 9.00.

2. W sobotę, 28 maja 2022 r. pięciu alumnów WSD w Rzeszowie przyjmie święcenia diakonatu. Uroczystość odbędzie się w kościele parafialnym w Niebylcu o godz. 10.00.

3. 28 maja 2022 r. młodzież skupiona przy Fundacji „Troska” wraz z parafią św. Stanisława w Dobrzechowie organizuje ewangelizacyjną majówkę w Kozłówku przy domu rekolekcyjnym TROSKA. Rozpoczęcie o godz. 18:00. Zapraszamy młodzież i dorosłych.

4. W niedzielę, 29 maja 2022 r. odbędzie się 5. Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu.

5. Zapraszamy na spotkanie dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii św. Spotkanie odbędzie się w Sanktuarium w Tarnowcu, w sobotę 11 czerwca 2022 roku, od godziny 10.00. Zgłoszenia telefonicznie kom.:+48 602 424 410.

6. Referat Misyjny zaprasza dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych turnusach „Misyjne Wakacje”. Szczegółowe informacje na stronie www.misje.rzeszow.pl.

7. Ruch Apostolstwa Młodzieży w czasie wakacji zaprasza do uczestnictwa w rekolekcjach wakacyjnych, które odbędą się w Międzybrodziu Żywieckim i Majdanie Sopockim. Zapraszamy uczniów klas podstawowych po 7 i 8 klasie, szkół średnich i studentów. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie www.ramrzeszow.pl.

8. Duszpastersko Liturgicznej Służby Ołtarza w czasie wakacji zaprasza do uczestnictwa w turnusach wakacyjnych, które odbędą się w wyremontowanym domu rekolekcyjnym w Kotani. Szczegółowe informacje na stronie www.lso.rzeszow.pl.

9. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej (KSM), wychodząc naprzeciw potrzebom aktywnego spędzenia wakacji, wypełnionego przygodami i czasem spędzonym z Bogiem, organizuje turnusy wakacyjne dla dzieci i młodzieży oraz kurs przedmałżeński. Więcej informacji i zapisy na stronie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej: https://ksm.rzeszow.pl/wakacje-z-bogiem-2022/ bądź na fanpage Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży: https://tiny.pl/96fs2.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie


Papieska intencja na lipiec 2022

Za osoby starsze

Módlmy się w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

Przejdź do paska narzędzi