KOMUNIKATY KURII – 4. Niedziela Wielkanocna, 08.05.2022 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 4. Niedziela Wielkanocna, 08.05.2022 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania.

2. W poniedziałek 9 maja br. w Domu Diecezjalnym Tabor spotkanie formacyjne dla księży wyświęconych w latach 2016-2020. Rozpoczęcie o godzinie 9.00.

3. Zapraszamy siostry zakonne do udziału w spotkaniu formacyjnym: poniedziałek, 9 maja br. u OO. Bernardynów w Rzeszowie – godz. 9.00, w Jaśle u sióstr Św. Michała Archanioła ul. Floriańska 22, godz. 16.00. Temat spotkania: “Posłane do duchowego macierzyństwa i troski o życie na wzór Maryi”.

4. W związku z 20-tą rocznicą ogłoszenia św. Andrzeja Boboli Patronem Polski zachęcamy do modlitwy nowennowej w dniach od 7 do 16 maja.

5. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza na kurs wychowawcy i kierownika wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Kurs odbędzie się 28.05.2022 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a. Uprawnienia są konieczne do organizowania wyjazdów parafialnych z dziećmi i młodzieżą. W kursie mogą brać udział wszyscy po ukończeni szkoły średniej (nie jest wymagane zdanie matury). Zapisy i informacje pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeBNEP_9JbPUPDbZK4Wm8mMyflm74MsFBtK8Ogh3qmQzQoQjw/viewform.

6. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza na II Mistrzostwa LSO w piłce siatkowej. Zawody odbędą się w sobotę 14 maja br. w hali sportowej przy ul. Miłocińskiej 42 o godz. 9.00. Zapisy do środy 11 maja br. telefonicznie 697-333-539 lub mailowo rzeszowlso@gmail.com.

7. Duszpastersko Liturgicznej Służby Ołtarza w czasie wakacji zaprasza do uczestnictwa w turnusach wakacyjnych, które odbędą się w wyremontowanym domu rekolekcyjnym w Kotani. Zapisy rozpoczynają się w sobotę 7 maja. Szczegółowe informacje na stronie www.lso.rzeszow.pl.

8. Wspólnota Miłości Miłosiernej z Polańczyka zaprasza księży i osoby konsekrowane do przeżycia rekolekcji w Medjugorie w dniach 5-11.07.2022 r. Bliższe informacje pod adresem:  https://wmm.przemyska.pl/2022/rekolekcje-dla-kaplanow-i-siostr-zakonnych-w-medjugorie/.

9. Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym MIRIAM zaprasza na Msze św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy, ciała i psychiki w dniu 11 maja o godz. 18.00 w DD Tabor.

10. DD Tabor w Rzeszowie zaprasza na rekolekcje z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie wg 5 kluczy Neala Lozano, w dniach 13-15 maja 2022 r.  Rekolekcje prowadzi ks. Damian Ziemba – egzorcysta diecezji rzeszowskiej wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym MIRIAM. Serdecznie zapraszamy. Zapisy przez stronę internetową DD TABOR (www.tabor.rzeszow.pl).


Papieska intencja na kwiecień 2022

Za pracowników służby zdrowia

Módlmy się, aby zaangażowanie pracowników służby zdrowia w opiekę nad osobami chorymi i starszymi, szczególnie w krajach najuboższych, było wspierane przez rządy i lokalne wspólnoty.

Przejdź do paska narzędzi