Komunikaty Kurii – 30. niedziela zwykła, 29.10.2023 r.

  • 0

Komunikaty Kurii – 30. niedziela zwykła, 29.10.2023 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Wypominki szkolne dla szkół Rzeszowa i okolicy, odbędą się 7 listopada br. (wtorek) o godz. 10.00 w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie (ul. Ks. Jałowego 37). Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski. Serdecznie zapraszamy delegacje nauczycielsko-uczniowskie i poczet sztandarowy.

2. KSM Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na rekolekcje i przyrzeczenie członkowskie KSM w dniach 24-26 listopada 2023. Kierujemy prośbę do księży proboszczów i asystentów oddziałów KSM, aby zmotywować członków do składania przyrzeczenia, które może złożyć każdy kto: 1) przynajmniej od roku uczęszcza na spotkania KSM, 2) ma ukończone 16 lat rocznikowo, 3) był na rekolekcjach Start w KSM lub innym turnusie KSM. Link do zapisów: https://tiny.pl/cpb4z.

3. Dom Rekolekcyjny Bł. Karoliny zaprasza na warsztaty psychiczno-duchowe pt. „Matczyna rana”. Te rekolekcje są przeznaczone dla starszej młodzieży i dorosłych czujących się zranionymi przez swoją mamę. Link do zapisów na stronie: www.domkaroliny.pl.

4. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie organizuje wyjazd na XIV Ogólnopolską Pielgrzymkę Muzyków Kościelnych na Jasną Górę, która odbędzie się dnia 18 listopada 2023 r., pod hasłem „Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół”. Chętnych do wzięcia udziału w pielgrzymce prosimy o zgłoszenie się do dnia 4 listopada br. drogą telefoniczną lub mailową do ks. dra Lucjana Dyki: 505 019 948 lub lucjandyka@wp.pl.

5. Instytut Teologiczno-Pastoralny, Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie, Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na XIII Seminarium Organowe dla Muzyków kościelnych, Organistów, Dyrygentów, które odbędzie się 25 listopada 2023 r. w Rzeszowie w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym. Początek o godz. 9.00. Zakończenie o godz. 14.00. Szczegółowe informacje zostaną podane w najbliższym czasie i przesłane do parafii.

6. Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe zaprasza na szkolenie zatytułowane „Zarządzanie cmentarzem bez tajemnic”. Szkolenie odbędzie się w środę, 15 listopada 2023 r. w Rzeszowie, w hotelu Prezydenckim, ul. Podwisłocze 48.

W dniach 2 i 3 listopada 2023 r. Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi będą nieczynne.


Przejdź do paska narzędzi