KOMUNIKATY KURII – 3. Niedziela Wielkanocna, 23.04.2023 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 3. Niedziela Wielkanocna, 23.04.2023 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Kustosz diecezjalnego sanktuarium św. Józefa w Rzeszowie – Staromieściu serdecznie zaprasza duchownych i świeckich na uroczystości rocznicowe. Odbywać się one będą w dniach od 29 do 1 maja br. W czasie tego Triduum Słowo Boże głosić będzie ks. prof. KUL dr hab. Sławomir Zych. Uroczysta celebracja eucharystyczna pod przewodnictwem Biskupa Kazimierza Górnego odbędzie się 1 maja br. o godz. 18.00.

2. Ogólnopolskie Duszpasterstwo Służby Zdrowia informuje księży kapelanów i środowisko medyczne z naszej diecezji o zbliżających się wydarzeniach na które bardzo serdecznie zapraszamy:

28.04.2023 r. – konferencja z okazji 5-tej rocznicy beatyfikacji bł. Hanny Chrzanowskiej w Krakowie

19 – 20 maja – rekolekcje dla pracowników Służby Zdrowia na Jasnej Górze

21 – 22 maja – pielgrzymka pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę

Szczegóły znajdują się na plakacie w załączniku oraz na stronie internetowej: http://dsz.rzeszow.pl.

3. Ruch Światło-Życie naszej diecezji zaprasza dzieci i młodzież na tegoroczne rekolekcje wakacyjne, które odbędą się w dwóch terminach: 1 turnus (27.06-13.07.2023 r.) oraz 2 turnus (14.07-30.07.2023 r.) Zapisy na rekolekcje wakacyjne przebiegać będą, tak jak w ubiegłych latach, wyłącznie drogą internetową poprzez stronę oazowąwww.rzeszow.oaza.pl/izydor w dniach od 8-12 maja 2023 r. Początek zapisów w poniedziałek o godzinie 19:00, koniec w piątek o godzinie 21:00. Wszelkie informacje zostały rozesłane pocztą kurialną do każdej parafii.

4. Biskup Janusz Mastalski (delegat KEP ds. Wspólnot Dzieła Intronizacji NSPJ) poprowadzi rekolekcje kapłańskie w WSD w Sandomierzu w dniach 26-28 czerwca 2023.

5. W związku z meczem derbowym Resovia – Stal Rzeszów, który odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia 2023 r., duszpasterz sportu wraz z kapitanami obydwu drużyn kieruje apel do kibiców o kulturalny doping. Proszę o zapoznanie wiernych zwłaszcza w Rzeszowie i sąsiednich dekanatach z tym apelem w najbliższą niedzielę.


Przejdź do paska narzędzi