Komunikaty kurii – 27. Niedziela zwykła, 08.10.2023 r.

  • 0

Komunikaty kurii – 27. Niedziela zwykła, 08.10.2023 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. XXIII DZIEŃ PAPIESKI pt. „Cywilizacja życia” będzie obchodzony w niedzielę 15.10.2023.

2. W Dzień Papieski prosimy, aby w każdej parafii po Mszy św. odmówić modlitwę w intencji Kościoła Świętego i naszej Ojczyzny napisaną na podstawie nauczania św. Jana Pawła II. Prosimy również, aby w świątyniach przygotować w miarę możliwości dekorację (obraz) ku czci św. Jana Pawła II.

3. Biskup Edward Białogłowski w dniu 13 października (piątek) obchodzi imieniny. Pamiętajmy o Czcigodnym Solenizancie w naszych modlitwach. Pracowników Kurii i kapłanów, którzy chcieliby osobiście złożyć życzenia Biskupowi zapraszam na spotkanie do Kurii w czwartek, 12 października br. o godz. 19.30.

4. Zapraszamy siostry zakonne na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w poniedziałek 9 października br. u ojców Bernardynów w Rzeszowie. Spotkanie rozpocznie Msza św. w Bazylice o godz. 9:00, której przewodniczył będzie bp Edward Białogłowski. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy siostry zakonne do udziału w spotkaniu.

5. W dniu 12 października 2023 r. w Ośrodku Caritas w Myczkowcach  STOWARZYSZENIE CZYSTA ENERGIA ODNAWIALNA  z Krakowa organizuje konferencję na temat realizacji projektu pn. „Edukacja ekologiczna – Jeden krok do Czystego Powietrza w woj. Podkarpackim i Lubelskim” Zaproszenie skierowane jest przede wszystkim do księży, aby poprzez nich dotrzeć do osób słabiej sytuowanych z terenów swoich parafii. Osoby słabo sytuowane mogą otrzymać nawet 100% dofinansowania. Dodatkowe informacje w załączonych materiałach. Rozpoczęcie konferencji o godz. 10.30. Czas szkolenia: 2 godz. + przerwa na obiad + 1 godz. na warsztaty praktyczne.

6. Księży dziekanów bardzo proszę o przesyłanie do Kurii najpóźniej do 13 października 2023 r. propozycji terminów i miejsc udzielania sakramentu bierzmowania w poszczególnych dekanatach w roku 2024. Ogłoszenie nie dotyczy dekanatów: gorlickiego, obydwu jasielskich i dekanatu Rzeszów-Zachód, w których planowane są na przyszły rok wizytacje biskupie.

7. Kongregacja kapłańska odbędzie się w sobotę, 21 października 2023 r. o godz. 9:00 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. W Jaśle kongregacja będzie miała miejsce w sali przy parafii Farnej o godzinie 13:00.

8. W dniu 16 października 2023 r. (poniedziałek) o godz. 14.00 w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie odbędzie się coroczne spotkanie dekanalnych ojców duchownych. Gościem spotkania będzie ks. Marek Wasąg ze Wspólnoty Miłości Miłosiernej w Polańczyku. Zapraszamy do udziału wszystkich księży, którzy pełnią tę posługę. Bardzo proszę, aby do tego czasu wybrać na dokończenie kadencji ojców duchownych w tych dekanatach, gdzie ich aktualnie nie ma.

9. W sobotę 21 października br. w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu odbędzie się dzień skupienia dla szafarzy nadzwyczajnych Komunii świętej. Rozpoczęcie o godz. 9.30. Szafarze proszeni są o zabranie ze sobą legitymacji w celu przedłużenia misji na kolejny rok.

10. Księży z dekanatu dębowieckiego prosimy o przesłanie tekstów adoracji na pierwsze niedziele miesiąca w roku kościelnym 2023/2024. Tekst adoracji przesyłamy do Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie w formie elektronicznej na adres duszpasterstwo.rzeszow@gmail.com, celem zredagowania, wydrukowania i rozprowadzenia do parafii.

11. KSM Diecezjalny zaprasza na rekolekcje weekendowe „Start w KSM” dla kandydatów i młodszych członków grup parafialnych. Rekolekcje mają na celu zapoznanie młodzieży z ideą i celami KSM oraz zainspirowanie ich do formacji oraz zaangażowania w życie parafialne. Wszystkie informacje i zapisy na stronie www.ksm.rzeszow.pl.

12. Katolicka grupa odnowy w Duchu Świętym Miriam, zaprasza na wieczór charyzmatyczny z modlitwa o uzdrowienie duszy, ciała i psychiki w dniu 11 października w Domu Diecezjalnym Tabor. Rozpoczęcie o godz. 18.00. W planie: konferencja, Msza św. i nabożeństwo o uzdrowienie.

13. Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości i Osób Uzależnionych informuje, że od 1 września 2023 r. Diecezjalna Poradnia dla Osób uzależnionych i ich Rodzin ma swoją siedzibę przy ul. Krakowskiej 381, w parafii pw. św. Stanisława B.M. w Rzeszowie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.pbk.org.pl. Do parafii przesyłamy plakaty z terminarzem rekolekcji trzeźwościowych w nowym roku formacyjnym.

14. SPZOZ nr 1 w Rzeszowie prowadzi akcję badań profilaktycznych sprofilowanych na powikłania cukrzycowe i wirusowe zapalenie wątroby.


Przejdź do paska narzędzi