Komunikaty Kurii – 23. Niedziela Zwykła,10.09.2023 r.

  • 0

Komunikaty Kurii – 23. Niedziela Zwykła,10.09.2023 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Spotkanie formacyjne dla księży proboszczów i administratorów parafii (diecezjalnych i zakonnych) odbędzie się w poniedziałek, 18 września 2023 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ciepłym posiłkiem ok. godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich księży proboszczów i administratorów. O godzinie 13.00 spotkanie diecezjalnych i dekanalnych wizytatorów ds. katechezy.

2. W niedzielę, 17 września br. Kościół w Polsce będzie obchodził 57. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji prosimy o zorganizowanie w parafiach zbiórki do puszek na potrzeby Katolickiego Radia VIA. Zebrane pieniądze prosimy wpłacić na konto radia: BS w Lubeni 89 9161 0001 0004 5623 2000 0010 lub bezpośrednio w sekretariacie radia.

3. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie prowadzi nabór kandydatów na rok szkolny 2023/2024. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00 tel. (17) 871-24-00 lub (17) 871-24-03. Informacje są podane na stronie studium www.dsorzeszow.pl oraz na plakacie. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 września bieżącego roku w sekretariacie Instytutu. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 16 września (w sobotę) o godz. 9.00 w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego.

4. Duszpasterstwo Rodzin ogłasza nabór na kolejną edycję Studium Życia Rodzinnego. Bardzo prosimy księży proboszczów o rozpowszechnienie tego ogłoszenia oraz zachęcenie parafian, szczególnie tych, którzy mogliby w przyszłości posługiwać w Poradniach Rodzinnych, do udziału w Studium. Ukończenie Studium jest podstawą do otrzymania misji Doradcy Życia Rodzinnego w Diecezji Rzeszowskiej.

5. Diecezjalne Centrum Katechumenatu Dorosłych rozpoczyna nowy cykl przygotowania do sakramentów inicjacji chrześcijańskiej. W ramach tegorocznych katechez odbywać się też będzie roczne przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych. Kontakt w tej sprawie pod numerem telefonu 880 913 812. Informacje także na stronie www.katechumenat.rzeszow.pl.

6. Rozpoczęły się zapisy na kurs liturgiczny dla dorosłych prowadzony przez Akademię Liturgiczną. Jest to kurs, który ma pomóc dorosłym osobom głębiej uczestniczyć w liturgii parafialnej. Zajęcia odbywają się w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w pierwsze czwartki miesiąca o godzinie 20:00 od października do czerwca. Jest też możliwość uczestnictwa zdalnego. Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.akademialiturgiczna.pl oraz na facebook.com/AkademiaLiturgiczna.

7. Dom Diecezjalny TABOR w Rzeszowie zaprasza Księży na REKOLEKCJE KAPŁAŃSKIE w dniach: 22-25 listopada 2023 r. Rekolekcje, pt. „W szkole Ojca. medytując Modlitwę Pańską”, poprowadzi ks. Adam Kubiś – rektor WSD w Rzeszowie. Zapisy telefonicznie na recepcji: 533 833 399 lub u ks. Daniela Drozda 501 267 435.

8. Katolicka grupa odnowy w Duchu Świętym Miriam, zaprasza na wieczór charyzmatyczny z modlitwą o uzdrowienie duszy, ciała i psychiki w dniu 13 września w Domu Diecezjalnym Tabor. Rozpoczęcie o godz. 18.00. W planie konferencja, Msza święta i nabożeństwo o uzdrowienie.


Przejdź do paska narzędzi