KOMUNIKATY KURII – 22. NIEDZIELA ZWYKŁA, 01.09.2019 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 22. NIEDZIELA ZWYKŁA, 01.09.2019 r.

Category : WYDARZENIA

W odpowiedzi na apel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy, o uczczenie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, Biskup Rzeszowski postanowił, aby w niedzielę, 1 września br. o godz. 14.00 rozbrzmiały wszystkie dzwony kościelne w naszej diecezji, stosownie do prośby prezydenta. Bardzo proszę o realizację tego postanowienia.

Zapraszamy na Diecezjalny Dzień Młodych, który odbędzie się 7 września w Rzeszowie. Od godz. 9.00 spotkania w poszczególnych wspólnotach. Od godz. 14.00 spotkanie wszystkich wspólnot w DD „Tabor”. Szczegółowe informacje u księży moderatorów odpowiedzialnych za KSM, RAM, LSO i Ruch Światło-Życie.

Zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską akcję modlitewną „Polska pod Krzyżem”. Jest ona zaplanowana na 14 września br. w święto Podwyższenia Krzyża. Punktem centralnym jest Włocławek. Tam modlitwa rozpocznie się o godz. 11. W naszej diecezji w tym dniu zachęcamy do udziału w nabożeństwach: w Kobylance (godz. 11), w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie (godz. 18), w drodze krzyżowej na górę Grzywacką (rozpoczęcie o godz. 14 przy kościele w Kątach). Ponadto w każdej parafii w tym dniu lub w niedzielę, 15 września, należy przeprowadzić nabożeństwo adoracji Krzyża albo inne stosowne nabożeństwo.

W każdy 8. dzień miesiąca w kaplicy DD „Tabor” sprawowana będzie Msza św. w intencji małżeństw pragnących potomstwa. Rozpoczęcie w niedzielę 8 września o godz.18. Szczegóły na www.tabor.rzeszow.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej, którego celem jest edukacja i integracja osób starszych serdecznie zaprasza na Jubileusz 5-lecia naszego Uniwersytetu oraz do zapisywania się do grona jego słuchaczy.  Jubileusz będzie miał miejsce w dniu 14 września od godz. 9.00 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym przy ul. Witolda 11a w Rzeszowie. Szczegóły są dostępne na plakacie i na ulotkach.

Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości i Osób Uzależnionych przekazuje kolejny numer gazetki „Wolność i Miłość” w którym zamieszczony został terminarz rekolekcji trzeźwościowych dla osób uzależnionych i współuzależnionych na nadchodzący rok duszpasterski. Informujemy również że wyjątkowo w tym roku rekolekcje odbywać się będą w Ośrodku Rekolekcyjnym w Czarnej Sędziszowskiej. Natomiast comiesięczne spotkania Diecezjalnej Diakoni Wyzwolenia przy parafii św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w następującym porządku: 25 września – szkoły z Jasła i Gorlic, 26 września – szkoły z powiatów: rzeszowskiego, strzyżowskiego i ropczycko-sędziszowskiego, 27 września – szkoły z Rzeszowa.

Rzeszowski Teatr Muzyczny “Olimpia” zaprasza na pogodną farsę pt. “Włoskie namiętności” w sobotę 7 września br. w sali koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego 83. Informacje na stronie Estrady Rzeszowskiej.


Ograniczenia

Ważne!

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 27 marca do 9 kwietnia 2021 w naszym kościele może przebywać jednocześnie 23 osób pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2021 brzmi:Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Przejdź do paska narzędzi