KOMUNIKATY KURII – 20. Niedziela Zwykła, 16.08.2020 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 20. Niedziela Zwykła, 16.08.2020 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Zapraszamy rolników i wszystkich korzystających z pracy rolnika na Dożynki Diecezjalne do Katedry Rzeszowskiej w niedzielę 30 sierpnia 2020 r. Plan uroczystości jest następujący:

11.00 – Przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebami z parafii i dekanatów diecezji rzeszowskiej.

11.30 – Program słowno–muzyczny w wykonaniu młodzieży z zespołu „Młody Duch i Przyjaciele” z parafii Górno.

12.00 – Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem biskupa Edwarda Białogłowskiego – Krajowego Duszpasterza Rolników i Pszczelarzy. Na zakończenie poświęcenie wieńców dożynkowych i ich prezentacja.

2. Przypominamy kapłanom prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o zachowaniu w kościołach obowiązujących przepisów sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych oraz o obowiązkowej dezynfekcji rąk przed udzielaniem Komunii świętej.


Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

Od 15 sierpnia 2020 r. Matki Boskiej Zielnej w kościele parafialnym Msze św. w niedzielę i święta będą odprawiane o godz. 7:30, 9:30, 11:00, 16:00.

 

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na lipiec 2020 brzmi:Intencja powszechna – Nasze rodziny Módlmy się, by współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.