KOMUNIKATY KURII – 19. Niedziela Zwykła, 09.08.2020 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 19. Niedziela Zwykła, 09.08.2020 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. We wtorek, 4 sierpnia br. wyruszyła 43. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia kapłanom, którzy fizycznie wyruszyli na pątniczy szlak poprzez fale Katolickiego Radia VIA (szczegółowe informacje na stronie: radiovia.com.pl). Zapraszamy pielgrzymów do udziału we Mszy św. sprawowanej na Jasnej Górze 13. sierpnia o godz. 11.30 (również transmitowanej w radiu).

2. Działająca w Rzeszowie katolicka Męska Grupa św. Andrzeja Boboli proponuje parafiom i grupom duszpasterskim projekcję filmu „Fatima – orędzie wciąż aktualne”. Grupa posiada zgodę na rozpowszechnianie tego filmu. Dysponują także odpowiednim sprzętem. Ze strony parafii konieczne jest jedynie udostępnienie i przygotowanie miejsca do projekcji (sala parafialna, kaplica lub kościół).

3. Tegoroczny Podkarpacki Festiwal Organowy, którego główny trzon stanowią koncerty w katedrze i kościołach Rzeszowa, nie odbędzie się w tradycyjnej formule. Organizatorzy zapraszają na koncerty on-line. Pierwszy koncert odbędzie się 23. sierpnia. Bieżące informacje zamieszczane są na www.arsproarte.pl oraz www.facebook.com/arsproarte.

4. Duszpasterstwo Rodzin informuje, że w dniach 11-12 września 2020 r. w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu, odbędą się katechezy przedmałżeńskie w formie rekolekcyjnej. Serdecznie zapraszamy na nie szczególnie te osoby, które planują ślub w najbliższym czasie. Zgłoszenia: www.parafia.niechobrz.plduszpasterzeniechobrz@gmail.com, tel. 17 87 18 005.


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi