KOMUNIKATY KURII – 18. Niedziela Zwykła, 01.08.2021 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 18. Niedziela Zwykła, 01.08.2021 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Rozpoczyna się sierpień, miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Jest to także tradycyjny czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. Dla wielu katolików sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość Narodu. Z tej racji Zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych skierował swój apel do wiernych w Polsce, który jest do wykorzystania duszpasterskiego w niedzielę, 1 sierpnia 2021 r.

2. 4 sierpnia o godz. 6.30 Mszą św. na placu Farnym w Rzeszowie rozpocznie się 44. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. Studio pielgrzymkowe na antenie Katolickiego Radia VIA od 4 do 13 sierpnia o godz. 7:35; 10:15; 12:10; 16:10 i 20:00. Również zapraszamy codziennie na Eucharystię do Bazyliki OO. Bernardynów w Rzeszowie o godz. 18:00, która będzie celebrowana przez księży przewodników poszczególnych grup. Okazją do duchowego pielgrzymowania będzie udział w nabożeństwach różańcowych w Kościele Świętego Krzyża – Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Rzeszowie o godz. 20:30. Zarówno Msze św., jak i nabożeństwa będą transmitowane przez Radio VIA. Zachęcamy do podawania swoich intencji na stronie www.pielgrzymka.rzeszow.pl. Będą one polecane w nowennie podczas Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki.

3. Już 6 sierpnia rusza I Edycja Ogólnopolskich Rekolekcji BEATYFIKACJA33. To konkretna propozycja duchowego przygotowania do zbliżającej się beatyfikacji Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Organizatorem rekolekcji jest Fundacja „Tota Tua” we współpracy z Archidiecezją Warszawską. Wszelkie materiały oraz potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.beatyfikacja33.pl.

4. Kustosz Sanktuarium w Cmolasie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Pana Jezusa Przemienionego. Odbywać się one będą w dniach od 5 do 8 sierpnia br. Centralna uroczystość będzie miała miejsce w niedzielę, 8 sierpnia, o godz. 11.00 pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby.

5. Władze Województwa Podkarpackiego zwracają się z prośbą o przypomnienie wiernym, że do 1 stycznia 2022 r. należy wymienić stare, pozaklasowe piece na paliwo stałe. Szczegóły znajdują się na przesłanej do każdej parafii ulotce.

6. Firma „Kwiaton” z Boguchwały informuje, że jest w posiadaniu figur Sługi Bożego Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Szczegółowe informacje można uzyskać bezpośrednio w firmie.

7. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza na film pt. „Jutro czeka nas długi dzień”, który opowiada o życiu Heleny Pyz, polskiej lekarki i misjonarki, która poświęciła się opiece nad trędowatymi w Indiach. Film będzie wyświetlany w dniach od 6 do 12 sierpnia br.


Przejdź do paska narzędzi