Komunikaty Kurii – 17. Niedziela zwykła, 30.07.2023 r.

  • 0

Komunikaty Kurii – 17. Niedziela zwykła, 30.07.2023 r.

Category : Komunikaty Kurii

Na zbliżający się miesiąc sierpień Zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych pod przewodnictwem bpa Tadeusza Bronakowskiego tradycyjnie przygotował Apel, który powinien zostać odczytany w parafiach w niedzielę 30 lipca br. Tekst apelu przesyłam w załączniku.

W piątek, 4 sierpnia br. wyruszy 46. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku hasłem przewodnim pielgrzymki są słowa „Matko Kościoła, prowadź!”. Pielgrzymowanie będzie mieć formę tradycyjną, sztafetową lub duchową. Na rozpoczęcie pielgrzymki zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6.30 przy kościele farnym w Rzeszowie. Codzienne relacje z pielgrzymki na antenie katolickiego radia „Via”.

Duszpasterstwo młodzieży organizuje w sobotę, 5 sierpnia br. spotkania dla młodzieży w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży w Lizbonie w czterech miejscach naszej diecezji. Są to: Gorlice, Jasło, Cmolas, Rzeszów. W programie: zabawy integracyjne, Msza św., modlitwa uwielbienia oraz transmisja spotkania Papieża Franciszka z młodymi w Lizbonie. Zapraszamy młodzież ale także rodziny na te spotkania. Szczegółowe informacje na plakatach w przesłanych tydzień temu w załącznikach oraz na stronie  www.mlodziez.rzeszow.pl.

W dniach 3 – 6 sierpnia br. odbywać się będą uroczystości odpustowe w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie.


Przejdź do paska narzędzi