Komunikaty Kurii – 13. Niedziela zwykła, 30.06.2024 r.

  • 0

Komunikaty Kurii – 13. Niedziela zwykła, 30.06.2024 r.

Category : Komunikaty Kurii

W sobotę 6 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu odbędzie się pielgrzymka pokutna za grzechy przeciwko życiu ludzkiemu. Rozpoczęcie o godz. 10:00. Msza św. o godz. 11:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania i modlitwy.

Opiekun kościoła w Hucie Polańskiej zaprasza na uroczystość odpustową ku czci św. Jana z Dukli w Hucie Polańskiej w niedzielę, 7 lipca 2024 r. Uroczystej Mszy św. o godz. 14.00 przewodniczył będzie biskup Kazimierz Górny.

Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości i Osób uzależnionych przypomina, że w trosce o wychowanie  dzieci i młodzieży festyny parafialne powinny mieć charakter bezalkoholowy. Bardzo prosimy aby względy ekonomiczne ze sprzedaży alkoholu i reklamowe browarów nie stawały nad moralną odpowiedzialnością za naszych  parafian.

Przypominamy również, że  Wesela Bezalkoholowe są uhonorowane specjalnym błogosławieństwem Księdza Biskupa na tę uroczystość. Prosimy o podanie tej informacji do wiadomości wiernych.

W okresie wakacyjnym (od 1 lipca do 31 sierpnia) kuria diecezjalna i sąd biskupi nie będą czynne w poniedziałki od godz. 14 do 16.


Papieska Intencja Apostolstwa na czerwiec 2024

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

Nr konta parafialnego do wpłat

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Liturgia Dnia

Przejdź do paska narzędzi