Kard. Dziwisz: Ślemy wam wszystkim gorące pozdrowienia z polskiej ojczyzny świętego Jana Pawła II

  • 0

Kard. Dziwisz: Ślemy wam wszystkim gorące pozdrowienia z polskiej ojczyzny świętego Jana Pawła II

Wjeżdżającego na Campus Misericordiae papieża Franciszka powitali licznie zgromadzeni pielgrzymi – ocenia się , że 1,6 mln osób – kolorowy tłum wiwatował i cieszył się z przybycia Ojca Świętego.

Papież w towarzystwie 6 młodych reprezentujących wszystkie kontynenty przeszedł przez Bramę Miłosierdzia. Przez bramę przeszli: Joseph Gulliford, reprezentujący Europę, Emily Yeh – Azję, Elena Blazquez – Amerykę Łacińską, Piotr Szarkowski – Amerykę Północną, Ralambo Lay – Afrykę i Anna – Margaret Leung – Wai, reprezentująca Australię.  Ku zaskoczeniu wszystkich papież zaprosił pielgrzymów do papamobile i razem podjechali pod ołtarz. Ojciec święty zasiadł w fotelu a… młodzi usiedli wokół, na deskach ołtarza.

Papieża powitał kard. Dziwisz:

Witamy Cię, Ojcze Święty i wszystkich zebranych na Campus Misericordiae. Na tej rozległej przestrzeni, która na naszych oczach staje się dziś wielkim wieczernikiem, wieczernikiem młodych uczniów i uczennic mistrza z Nazaretu. Jest ich niezliczona rzesza ze wszystkich kontynentów i narodów, ale w tych dniach rozmawiamy ze sobą jednym językiem: to język wiary, braterstwa i miłości. Ci młodzi czekają również na Twoje słowo, wypowiedziane językiem miłości, tu i teraz w Krakowie, spójrz, Ojcze Święty, jest nas wielu, ale dziś z nami jest jeszcze więcej braci i sióstr na całym świecie, którzy dzięki transmisji telewizyjnej i radiowej łączą się z nami na modlitewnym czuwaniu. Witam was wszystkich, siostry i bracia, jak najserdeczniej, ślemy wam wszystkim gorące pozdrowienia z polskiej ojczyzny świętego  Jana Pawła II, z Krakowa, miasta Karola Wojtyły. 

Pozdrawiamy was z miasta, które w sposób szczególny żyje i jest stolicą Bożego Miłosierdzia. Ojcze Święty, młodzi są nadzieją Kościoła, są nadzieją Twoją i świata trzeciego tysiąclecia. To oni będą głosić Ewangelię pokoju nowym językiem, z nową wrażliwością, z nową nadzieją. Przygotuje ich do tego również to, co już przeżyli i co już przeżywają podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 w Polsce i w Krakowie – mówił kardynał Dziwisz.
Papież z młodymi z wszystkich kontynentów wspólnie wysłuchali poprzedzających czuwanie rozważań opartych na program nawiązujący do modlitwy św. św. Faustyny „Dopomóż mi, Panie”. Inscenizacje nawiązywały do głównej idei czuwania „Droga do Jezusa”.

Poszczególne scenki uzupełniane były świadectwami osób, które dzieliły się swoim przeżyciem wiary.
AS

Fot. Marcin Mazur


Ograniczenia

Ważne!

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 27 marca do 9 kwietnia 2021 w naszym kościele może przebywać jednocześnie 23 osób pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2021 brzmi:Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Przejdź do paska narzędzi