IGNACY LOYOLA w Kinie Zorza

  • 0

IGNACY LOYOLA w Kinie Zorza

Category : WYDARZENIA

„Zabierz, Panie, i przyjmij całą wolność moją, pamięć moją i rozum, i wolę mą całą, cokolwiek mam i posiadam. Ty mi to wszystko dałeś –Tobie to, Panie oddaję. Twoje jest wszystko. Rozporządzaj tym w pełni wedle swojej woli. Daj mi jedynie miłość Twą i łaskę, albowiem to mi wystarcza”.– św. Ignacy Loyola

„Ignacy Loyola” to kolejna niezwykła produkcja katolicka, która w sposób dogłębny opowiada o nadzwyczajnej, wewnętrznej przemianie człowieka.
Brutalny żołnierz, kobieciarz, którego całe życie kręciło się wokół bogactw, sławy i władzy podejmuje walkę na śmierć i życie ze swoimi wewnętrznymi demonami. Loyola musi zmierzyć się z depresją, myślami samobójczymi, wstrętem do samego siebie i miłosierdzia dla innych, wreszcie przejść proces o herezję przed Inkwizycją, by ostatecznie wygrywając bitwę, stać się jedną z najważniejszych postaci w historii Kościoła.

Po wieloletniej walce duchowej Loyola zjednoczył się z Bogiem. W „służbie Chrystusowi” odnalazł najważniejszy sens i cel życia. Za sprawą Jezusa odkrył prawdziwe oblicze miłosierdzia, miłości, pokoju i przebaczenia. W podzięce za ocalone życie i duszę założył męski zakon apostolski w Kościele katolickim tzw. Towarzystwo Jezusowe.

Najbliższe seanse w kinie Zorza (Rzeszów)
18 stycznia (czwartek) godz. 10.30, 16.40
19 stycznia (piątek) godz. 9.00, 19.10
20 stycznia (sobota) godz. 9.30, 19.10
21 stycznia (niedziela) godz. 10.00, 14.30
22 stycznia (poniedziałek) godz. 11.00, 15.30
23 stycznia (wtorek) godz. 11.00

Zobacz zwiastun

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Więcej osób w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.


Od 17 maja 2020 r. liczba uczestników w okresie epidemii (według nowych przepisów rządowych) na Mszy św. w naszym kościele wynosi 46 osób wewnątrz kościoła.
Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość 2 metrów. Na zewnątrz kościoła można się gromadzić według ustalonych norm zgromadzeń i włączyć się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie