Hołd niepełnosprawnych dla św. Jana Pawła II

  • 0

Hołd niepełnosprawnych dla św. Jana Pawła II

Category : Komunikaty Kurii

Św. Jan Paweł II zawsze był blisko ludzi chorych, biednych i niepełnosprawnych. W związku z jego liturgicznym wspomnieniem – Caritas Diecezji Rzeszowskiej, 21 października 2022 r., zorganizowała spotkanie osób z niepełnosprawnością z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Samopomocy Społecznej. Pomocą służyli wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie.

Uroczystość rozpoczęła się w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie Mszą św., której przewodniczył bp Kazimierz Górny. Biskup z wielką serdecznością zwrócił się do zgromadzonych podopiecznych placówek dla niepełnosprawnych, ich rodziców oraz opiekunów. Kazanie wygłosił ks. Piotr Potyrała, dyrektor Caritas, który podał przykłady wrażliwości św. Jana Pawła II na ludzi z niepełną sprawnością.

Po Mszy św. odbyła się procesja różańcowa do pobliskiego pomnika Sybiraka, którą prowadził ks. Władysław Jagustyn, wicedyrektor Caritas. Po jej zakończeniu wszyscy spotkali się na wspólnej agapie, przygotowanej przez kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rzeszowie, Krzysztofa Barana i jego współpracowników.

Hołd oddany św. Janowi Pawłowi II przyniósł wiele wzruszeń i radości uczestnikom uroczystości, którzy umocnili się wspólną modlitwą oraz wzajemną obecnością.

Fot. Caritas Rzeszów


Przejdź do paska narzędzi