Galeria Grobów Pańskich. Prześlij zdjęcie!

  • 0

Galeria Grobów Pańskich. Prześlij zdjęcie!

Category : Komunikaty Kurii

Serdecznie zapraszam wszystkich księży z parafii diecezji rzeszowskiej do wzięcia udziału w akcji „Galeria Grobów Pańskich”.

Zwykle czas od liturgii Wielkiego Piątku był okresem odwiedzania Grobów Pańskich i adoracji Najświętszego Sakramentu w różnych kościołach. W tym roku, ze względu na stan epidemii, możliwości przemieszczania i udziału w liturgii są ograniczone. Bywa również, że skromniejsze niż zwykle są Groby Pańskie. Niezależnie od ich wystroju serdecznie proszę o zrobienie zdjęcia Grobu Pańskiego z Waszego kościoła i przesłanie na adres tenowak@wp.pl do godz. 20.00 w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Zdjęcia (mogą być zrobione smartfonem) proszę przesłać w jak największej rozdzielczości i koniecznie w e-mailu wskazać parafię. Galeria będzie dostępna na stronie internetowej diecezji rzeszowskiej od Poniedziałku Wielkanocnego.

Pierwszą część galerii stanowią zdjęcia z kościołów w ścisłym centrum Rzeszowa (bazyliki bernardynów, kościoła farnego i kościoła św. Krzyża) oraz z katedry w Rzeszowie.

ks. Tomasz Nowak


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na listopad 2020 brzmi:Intencja powszechna: Sztuczna inteligencja. Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia..