Dni w Diecezji Rzeszowskiej rozpoczynają się 20.07.2016 r. (środa) natomiast kończą się 25.07.2016 r. (poniedziałek) oficjalnym posłaniem Pielgrzymów do Krakowa. Do Dni w Diecezji zostało tylko: 21 dni.

Poniżej prezentujemy ogólny opis poszczególnych dni.

19/20 lipca 2016 (wtorek/środa)

Przyjazd z różnych stron świata młodych Pielgrzymów wraz ze swoimi Opiekunami

Planowana liczba Pielgrzymów których chcemy przyjąć w naszej diecezji to 10 tys. osób. Na miesiąc czerwiec, liczba pielgrzymów jaka zgłosiła się do naszej diecezji do 1400 osób z 19 różnych krajów. Będą rozlokowani na terenie całej naszej Diecezji, ale główną bazą będzie miasto Rzeszów. Pozostałe rejony to: Jasielsko-Gorlicki, Kolbuszowsko-Sokołowski, Strzyżowski i Ropczycko-Sędziszowski. Pielgrzymi mieszkać będą u Rodzin w domach, które wcześniej zdeklarowały się ich przyjąć.

Każdy pielgrzym otrzymuje tzw. Pakiet Pielgrzyma:

  • koszulkę (na której będą znajdować się poszczególne logotypy, m.in. Herb Rzeszowa)
  • plecak – worek (kubek, długopis, notatnik, mapa miasta, itp.)
  • identyfikator (dane osobowe, numer identyfikacyjny)
    (identyfikator ten uprawnia do bezpłatnych przejazdów MPK)

Wieczorem nastąpi przywitanie grup w poszczególnych parafiach.

21-22 lipca 2016 (czwartek – piątek)

Poznawanie regionu i odkrywanie kart historii; turystyka górska, zwiedzanie muzeów i ciekawych miejsc na Podkarpaciu

Zaplanowane jest kilkadziesiąt tras górskich. Zwiedzanie kościołów i miejsc kultu związanych ze świętymi z naszego rejonu. Szczegółowy plan opracowuje sekcja kulturowa w skład której wchodzą min. przewodnicy PTTK.

Wieczorem, ok. godz. 20.00 na rynku rzeszowskim przewidziane są koncerty.

23 lipca  2016 (sobota)

Dzień rekolekcyjny TABOR

W godzinach od 9.00 do 14.00, w wyznaczonych kościołach Rzeszowa jak też i w kościołach w całej diecezji, odbywać się będą różnego rodzaju spotkania rekolekcyjne (katechezy, projekcje filmowe, adoracje Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi świętej). Natomiast wieczorem, od godz. 16.00 do godz. 22.00, na Hali Podpromie w Rzeszowie spotkanie wszystkich Pielgrzymów i Młodzieży naszej diecezji na wspólnym Wieczorze Uwielbienia. (Spotkanie z ks. Biskupami, Nabożeństwo Słowa Bożego, adoracja Najświętszego Sakramentu)

24 lipca 2016 (niedziela)

Piknik z Rodziną

Ten dzień organizuje Pielgrzymom każda Rodzina u której Młodzi mieszkają.

25 lipca 2016 (poniedziałek)

Dzień posłania

Msza św. o godz. 9.00 na błoniach papieskich w Rzeszowie pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza. Po Mszy Św. nastąpi posłanie wszystkich Pielgrzymów do Krakowa. Wspólny obiad dla wszystkich Uczestników Mszy Św.

Bezpośrednio po posiłku, wszyscy wyruszający do Krakowa przejadą autobusami MPK w eskorcie policji na Dworzec PKP. Pociągi odjeżdżają o godz.: 12:15 i 13:11 i dojeżdżają do stacji Kraków Płaszów. Do skorzystania z przejazdu będą potrzebne specjalne bilety, które przygotowuje diecezjalne centrum ŚDM.