„Cierń Boga” – zapowiedz filmu religijnego w kinach od 19 lutego

  • 0

„Cierń Boga” – zapowiedz filmu religijnego w kinach od 19 lutego

„Cierń Boga”. Historia Jezusa widziana oczami Apostołów – od 19 lutego 2016 r.
Szczegóły: www.kinozorza.pl;

„Cierń Boga” Film na Wielki Post 2016

Cierń Boga to pierwszy film, który relacjonuje ostatnie trzy lata życia Jezusa Chrystusa widziane oczami apostołów. Jezus ukazany jest jako zwykły człowiek, który spotyka się, rozmawia i biesiaduje ze swoimi uczniami. Mimo napięć i wątpliwości zrozumiałych dla ludzi żyjących zgodnie z tradycją żydowską, apostołowie odnajdują w Jezusie Mesjasza, który posłany przez Boga i napełniony Duchem Świętym dokonuje cudów jakich nikt dotąd nie widział. Z miłości do człowieka, mimo towarzyszącemu mu lęku, do końca wypełnia wolę Ojca…

 Cierń Boga. Historia Jezusa widziana oczami Apostołów – oficjalny zwiastun


“To pierwszy film o Chrystusie widzianym oczami apostołów” – mówi o filmie “Cierń Boga” Michał Konrat, dystrybutor najnowszego obrazu o Jezusie z Nazaretu, którego polska premiera odbędzie się 19 lutego.

Wyjątkowo film będzie można obejrzeć nie tylko w kinach, ale i w parafiach, które uzyskają odpowiednią licencję. Patronem medialnym jest Katolicka Agencja Informacyjna.

– Film pokazywany był w Hiszpanii w ubiegłym roku, również w Wielkim Poście – wyjaśnia dystrybutor, wskazując, że hiszpańskie doświadczenia pozwalają twierdzić, że dobrze pomoże on wejść osobom wierzącym w atmosferę przedświątecznego wyciszenia i refleksji.

Michał Kondrat podkreśla, że choć sam temat jest widzom dobrze znany, to ciekawe i innowacyjne w tym obrazie jest spojrzenie na Jezusa Chrystusa oczami samych apostołów.

Akcja filmu zaczyna się trzy lata przed śmiercią Jezusa od powołania poszczególnych uczniów i prowadzi przez biblijną opowieść do spotkania Zmartwychwstałego z apostołami w wieczerniku. – To film, który ukazuje Chrystusa jako człowieka podobnego do innych ludzi. Ukazuje też słabości i ułomności uczniów, którzy w końcu dostrzegają w nim Mesjasza” – wyjaśnia dystrybutor.

Obraz hiszpańskiego reżysera i producenta filmów i programów telewizyjnych, Óscara Parra de Carrizosy jest też interesującą podróżą w przeszłość do Izraela z I w przed Chr. Dzięki współpracy z Hiszpańskim Instytutem Biblijnym, w oparciu o najnowsze badania archeologiczne na ekranie zobaczyć możemy zobaczyć nieznany dotąd Bliski Wschód z przełomu wieków.

Wszystkie zwyczaje, naczynia i pomieszczenia precyzyjnie odzwierciedlają te z czasów Chrystusa. Piękne sceny, kręcone nad Jeziorem Tyberiadzkim, w Jerozolimie czy w biblijnym Kafarnaum, towarzyszą głębokim dialogom wybranym z najlepszych tłumaczeń Ewangelii.

“Cierń Boga” to poruszająca opowieść, która przedstawia nowy punkt widzenia wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat. Moment ukrzyżowania sfilmowany jest w taki sposób, że odzwierciedla najnowsze odkrycia medycyny sądowej, dotyczące egzekucji dokonanej w tak bestialski sposób.

Film, który tematyką wpisuje się w przeżywaną w Kościele w wielkim poście tajemnicę śmierci i zmartwychwstania Chrystusa będzie można oglądać we wszystkich kinach studyjnych w Polsce. Specjalne pokazy dla grup zorganizowanych będzie też można zamawiać w multipleksach Cinema City, Multikino i Helios.

Polski dystrybutor zaproponował też innowacyjne rozwiązanie emisji filmu dla mieszkańców miejscowości, w których dostęp do kin jest utrudniony. – Już dwa tygodnie po premierze, po wcześniejszym wykupieniu licencji, pokazy specjalne będą mogły organizować również parafie – wyjaśnia Michał Kondrat z Kondrat Media.

Film “Cierń Boga” w reż. Óscara Parra de Carrizosy wejdzie do kin 16 lutego. 8 lutego w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się spotkanie prasowe omawiające nową formułę dystrybucji filmu dla parafii oraz towarzyszące mu inicjatywy katechetyczne. Dystrybutorem filmu jest Kondrat Media, a patronem medialnym Katolicka Agencja Informacyjna.

źródło: deon.pl


Przejdź do paska narzędzi