Caritas przekazała przybory szkolne dzieciom z Ukrainy

  • 0

Caritas przekazała przybory szkolne dzieciom z Ukrainy

Category : Komunikaty Kurii

Caritas Diecezji Rzeszowskiej w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu” przekazała 150 plecaków z przyborami i słodyczami dzieciom z polskich rodzin m.in. w Żółkwi, Lwowie i Strzelczyskach na Ukrainie.

Akcja „Tornister pełen uśmiechów” przez wiele lat była skierowana do dzieci z Polski. Jak tłumaczy ks. dr Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, obecnie rodziny w Polsce nie potrzebują takiego wsparcia finansowego jak w przeszłości. „Od kilku lat polskie rodziny otrzymują wsparcie finansowe w postaci świadczeń 500+300+ i łatwiej im kupić tornistry, przybory szkolne i podręczniki. W zupełnie innych warunkach żyją dzieci na Ukrainie, również dzieci z polskich rodzin. Wiele z nich żyje w bardzo skromnych, a nawet ubogich warunkach. Z tego powodu Caritas Diecezji Rzeszowskiej postanowiła zmodyfikować dotychczasową akcję Tornister pełen uśmiechów i skierować ją na rzecz polskich dzieci z Ukrainy” – wyjaśnia dyrektor.

W akcję włączyło się wielu ludzi, którzy do biura rzeszowskiej Caritas przynieśli plecaki wypełnione przyborami szkolnymi. Część osób wpłaciło pieniądze na konto Caritas. W sumie, dzięki akcji, udało się zgromadzić 150 plecaków z przyborami i słodyczami.

Część plecaków trafiła do dzieci z polskich rodzin m.in. z Zółkwi i z Lwowa. 31 sierpnia 2021 r. do Polskiej Szkoły w Strzelczyskach przyjechała delegacja Caritas z Rzeszowa. „Było wielkie wzruszenie i radość dzieci oraz ich rodziców, a także pani dyrektor placówki – Alicji Bałuch. Oprócz prezentów dla dzieci przekazaliśmy komputer jako element doposażenia szkoły” – mówił ks. Potyrała, który odwiedził szkołę w Strzelczyskach. (tn)

Zdjęcie: Caritas Diecezji Rzeszowskiej


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Przejdź do paska narzędzi