Ogłoszenia duszpasterskie 3 Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 3 Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020r.

1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Niedzielę Biblijną rozpoczynającą 12 Tydzień Biblijny pod hasłem „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”. W Niedzielę Biblijną, będzie miało miejsce Czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku będzie to Ewangelia według św. Mateusza.

2. Również 26.04.2020 r. rozpoczyna się w naszej diecezji peregrynacja obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności. Do naszej parafii wizerunek Matki Bożej przybędzie 10 lipca 2020 r.

3. Według postanowień biskupa rzeszowskiego zostały min. przeniesione na miesiące powakacyjne bierzmowania. Pierwsza Komunia Święta może być udzielana dzieciom z klasy III od oktawy Bożego Ciała czyli od czerwca do końca sierpnia w małych grupach według ilości wiernych ustalonych na czas epidemii w danym kościele.

4. W czasie epidemii nadal jest dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej, ale zachęca się do udziału we Mszy św. W kościele według ilości wiernych 30 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości i ostrożności w maseczkach. Na zewnątrz kościoła można się gromadzić według ustalonych norm zgromadzeń i włączyć się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

5. Nie ma odwiedzin chorych z posługą pierwszoplanową w czasie epidemii i zmiany tajemnic różańcowych w kościele.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca, spowiedź w piątek od godz. 17:00.

7. Od 1 maja rozpoczynają się Nabożeństwa Majowe o godz. 17:40 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do NMP, a o godz. 18:00 Msza św. Liczba uczestników w nabożeństwach i Mszach św. W naszym kościele nie może przekroczyć 30 osób wewnątrz kościoła.

8. W przyszłą sobotę 2 maja uroczystość NMP Królowej Polski, przeniesiona mocą dekretu Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ze względu na Niedzielę Wielkanocną. Odpust parafialny w naszej wspólnocie. Msze św. jak w niedzielę w czasie epidemii: 8:00, 9:30, 11:00, 16:00. Nabożeństwo Majowe o godz. 15:40. W kościele wewnątrz może przebywać 30 osób. Na zewnątrz kościoła można się gromadzić według ustalonych norm zgromadzeń i włączyć się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

9. 2 maja wywieszamy flagi w związku ze świętem narodowym.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i piątek proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Iwona Rak, 2)Dariusz Gientka, 3)Anna Rejman, 4)Anna Loret, 5)Zofia Błaszkowicz, 6)Janina Pieczonka, 7)Wioletta Strzałkowska, 8)Małgorzata Błaszkowicz, 9)Dorota Boratyn, 10)Aneta Płach, 11)Kamil Lech, 12)Joanna Nycz. Przychodzą do sprzątania wszyscy wyczytani i w poniedziałek i w piątek, bo może być w kościele 30 osób.

12. Msze św. w tygodniu o godz. 7:00 i 18:00, Nabożeństwo Majowe o godz. 17:40, w sobotę Odpust Parafialny (godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00), a nabożeństwo ku czci NMP o godz. 15:40. Nie ma procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej w czasie trwania epidemii.


INTENCJE MSZALNE 27.04 – 03.05.2020 r.Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaOgraniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na listopad 2020 brzmi:Intencja powszechna: Sztuczna inteligencja. Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia..