1. Kongres „Niewydolne serce” w G2A Arena 5 maja

  • 0

1. Kongres „Niewydolne serce” w G2A Arena 5 maja

Category : WYDARZENIA

Centrum Medyczne „Medyk” we współpracy z Diecezją Rzeszowską i G2A Arena organizuje w sobotę, 5 maja 2018 r., o godz. 9.00, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena
w Jasionce I Kongres „Niewydolne serce”, dotyczący chorób serca i profilaktyki w tym zakresie. Na zakończenie koncert Eleni. Zgłoszenia i szczegółowe informacje w Centrum Medycznym „Medyk”, tel. 533 345 816 lub na stornie www.niewydolne-serce.pl

Kongres “Niewydolne Serce” jest bezpłatnym przedsięwzięciem organizowanym z myślą o ludziach cierpiących na niewydolności krążenie oraz wszystkich osobach, które chcą troszczyć się o zdrowie swoje i swoich najbliższych.
Celem kongresu “Niewydolne Serce” jest zwrócenie uwagi na działania prowadzące do wydłużenia życia i poprawy jego jakości u ludzi chorych oraz ukazanie jak ważna jest profilaktyk, która przekłada się na wczesne wykrycie chorób układu krążenia. Kongres odbędzie się dnia 5 maja w centrum Wystawienniczo – Kongresowym  G2Areana, Jasionka 953, koło lotniska. W programie m. in.:
  • Bezpłatne badania,
  • Msza Święta koncelebrowana przez J.E. Biskupa Jana Wątrobę,
  • prelekcje lekarzy kardiologów,
  • pokazy udzielania pierwszej pomocy,
  • strefa zdrowia,
  • strafa zdrowego ruchu,
  • strefa edukacji,
  • strefa zdrowego żywienia,
Obowiązuje wcześniejsza rejestracja uczestników.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.niewydolne-serce.pl
lub pod nr tel. 509 878 989

Transport jest bezpłatny z przystanku obok dworca PKP ok. godz. 7:30

Dodatkowo 5 maja w godzinach od 7:00 do 13:00 można korzystać bezpłatnie z transportu MPK mając identyfikator, który można odebrać w rejestracji przychodni przy ul. Szopena 1 lub pobrać je ze strony.

Kongres „Niewydolne Serce” to największe wydarzenie dedykowane zdrowiu, które pojawi się na mapie Podkarpacia już 5 maja 2018 roku. Jest to BEZPŁATNE przedsięwzięcie organizowane z myślą o ludziach cierpiących na niewydolność krążenia oraz wszystkich osobach, które chcą troszczyć się o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Osoby chore na co dzień spotykają się z wieloma trudnościami, dlatego chcemy wyjść naprzeciw ich potrzebom i pokazać, że choroba nie musi uniemożliwiać codziennego funkcjonowania. Celem Kongresu „Niewydolne serce” jest zwrócenie uwagi na działania prowadzące do wydłużenia życia i poprawy jego jakości u ludzi chorych oraz ukazanie jak ważna jest profilaktyka, która przekłada się wczesne wykrycie chorób układu krążenia i możliwość wdrożenia leczenia zanim choroba się rozwinie.

Wyjątkowy charakter temu wydarzeniu nadaje Msza Święta koncelebrowana przez bpa Jana Wątrobę w intencji poprawy zdrowia ludzi chorych. Ponadto w programie bezpłatne badania, prelekcje lekarzy kardiologów, stoiska ze zdrową żywnością, nauka udzielania pierwszej pomocy, porady fizjoterapeutów. Spotkanie zakończy koncert Eleni.

Kongres to dzień poświęcony przede wszystkich chorym. Chcemy, aby poczuli się wyjątkowo, otoczeni opieką zarówno duchową jak i medyczną. Wydarzenie ma za zadanie również poruszyć „serca jeszcze zdrowe” do walki o zdrowie swoje i swoich najbliższych oraz przypomnieć wszystkim uczestnikom jak wielką moc ma modlitwa, która płynie z każdego miejsca na ziemi.

Udział w Kongresie Niewydolne Serce jest bezpłatny.

Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa poprzez rejestrację na stronie niewydolne-serce.pl, w kancelariach parafialnych lub 509-878-989 . Dla chętnych uczestników zapewniamy bezpłatny transport spod parafii (informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej) lub ok. 7.30 spod Dworca PKP w Rzeszowie. Więcej informacji na niewydolne-serce.pl
Wstęp bezpłatny

 

 


Papieska intencja na lipiec 2022

Za osoby starsze

Módlmy się w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

Przejdź do paska narzędzi