Komunikat Kurii – 16. Niedziela zwykła, 19.07.2026 r.

  • 0

Komunikat Kurii – 16. Niedziela zwykła, 19.07.2026 r.

Category : WYDARZENIA

W sobotę, 25 lipca br. o godz. 18.00 w katedrze rzeszowskiej podczas uroczystej Eucharystii Biskup Koadiutor Diecezji Rzeszowskiej Krzysztof Chudzio oficjalnie rozpocznie swoją posługę duszpasterską w naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość duchownych, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich, a zwłaszcza przedstawicieli stowarzyszeń, ruchów i organizacji katolickich. Prosimy o przybycie księży dziekanów.

W niedzielę, 19 lipca br. rozpocznie się 27. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Za jego wstawiennictwem będziemy modlić się o bezpieczeństwo na drogach dla wszystkich podróżujących.

W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa i tygodniem modlitw za kierowców zachęcamy do zorganizowania w niedzielę, 26 lipca br. „Akcji św. Krzysztof – „1 grosz za 1 kilometr”. Zebrane ofiary będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Ofiary można przekazać do Referatu Misyjnego Kurii lub na konto: 39 1020 4391 0000 6802 0002 5049.

Trwają zapisy na 49. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia pod hasłem „Zapraszamy Cię, Maryjo”. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej www.zapisy.pielrzymka.rzeszow.pl. Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia o godz. 6.30 przy kościele farnym w Rzeszowie.

Duszpasterstwo Trzeźwości i Osób uzależnionych zaprasza na diecezjalną modlitwę o trzeźwość w rodzinach, która odbędzie się 1 sierpnia 2026 r. (sobota) o godz. 12.00  w katedrze rzeszowskiej pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby. Homilię wygłosi biskup Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Zapraszamy wszystkich, którym temat trzeźwości leży głęboko na sercu. W tych dniach w naszej diecezji będziemy również gościć ogólnopolską inicjatywę Stowarzyszenia „Wesele Wesel”, której członkowie będą przeżywać swoje czterodniowe spotkanie w DD Tabor.

Parafia św. Maksymiliana Kolbego Męczennika w Oświęcimiu zaprasza do udziału w ogólnopolskim i polonijnym konkursie literacko-kompozytorskim ku czci św. Maksymiliana. Szczegóły podane są na stronie internetowej: https://www.maksymilian.oswiecim.pl/index.php/patron/konkurs-literacko-muzyczny

W załączeniu orędzie papieża Leona XIV na VI Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. TUTAJ


Papieska Intencja Apostolstwa na czerwiec 2026

O promocję wartości przez sport
Módlmy się, aby sport stał się narzędziem pokoju, spotkania i dialogu między kulturami oraz narodami, a także by promował takie wartości, jak szacunek, solidarność i rozwój osobisty.

Konto parafialne

Jeśli pragniesz wesprzeć materialnie prace w naszym kościele i parafii z dowolnego miejsca w Polsce, możesz złożyć ofiarę za pośrednictwem naszego konta bankowego:

PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119. Numer konta parafialnego do wpłat na nowe drzwi do kościoła.

Dziękujemy za dokonane wpłaty i zapewniamy o modlitwie w intencji ofiarodawcy.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2025/2026

Przejdź do paska narzędzi