Przewodniczący Episkopatu zachęca do pielgrzymowania na Jasną Górę

  • 0

Przewodniczący Episkopatu zachęca do pielgrzymowania na Jasną Górę

Zachęcam, aby pośród naszych wakacyjnych pielgrzymek nie zabrakło tej najważniejszej – tej, która prowadzi nas na spotkanie z Jezusem i Jego Matką – podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC, zachęcając do pielgrzymowania na Jasną Górę.

 

Przewodniczący Episkopatu zaznaczył, że wakacje to czas, w którym „pielgrzymi z całej Polski wyruszają do Matki Bożej Częstochowskiej, aby wypraszać potrzebne łaski dla swoich rodzin, Ojczyzny, Kościoła i bliskich”.

„To właśnie u stóp Pani Jasnogórskiej odnajdują prawdziwy pokój serca, pocieszenie w smutku, ukojenie w cierpieniu, drogę w ciemności” – podkreślił abp Wojda.

Przewodniczący KEP zachęcił, „aby pośród naszych wakacyjnych pielgrzymek nie zabrakło tej najważniejszej – tej, która prowadzi nas na spotkanie z Jezusem i Jego Matką”.

„Zachęcam, aby kto może – podjął trud pielgrzymi na Jasną Górę” – podkreślił abp Wojda.

BP KEP

1

Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2025/2026

Konto parafialne

Jeśli pragniesz wesprzeć materialnie prace w naszym kościele i parafii z dowolnego miejsca w Polsce, możesz złożyć ofiarę za pośrednictwem naszego konta bankowego:

PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119. Numer konta parafialnego do wpłat na nowe drzwi do kościoła.

Dziękujemy za dokonane wpłaty i zapewniamy o modlitwie w intencji ofiarodawcy.

Papieska Intencja Apostolstwa na grudzień 2025

Za chrześcijan żyjących na terenach objętych konfliktami
Módlmy się, aby chrześcijanie żyjący w strefie wojny lub konfliktu, szczególnie na Bliskim Wschodzie, byli siewcami pokoju, nadziei i pojednania.

Przejdź do paska narzędzi