Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

  • 0

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Category : Komunikaty Kurii

11 czerwca 2021 r. Kościół katolicki będzie obchodził Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Jest to święto patronalne parafii katedralnej w Rzeszowie pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Msze św. w katedrze będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Mszę św. o godz. 9.00 odprawi ks. Mateusz Wielgosz, który jako diakon odbywał praktykę duszpasterską w parafii katedralnej. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dla matek z małymi dziećmi, a o godz. 18.00 – suma odpustowa.

Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na sierpień 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Kościół Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

Przejdź do paska narzędzi